Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ismertek olyat, aki elajándéko...

Ismertek olyat, aki elajándékozna szobanövényeket, kerti növényeket, virágokat ingyen egy iskola számára?

Figyelt kérdés

A közelmúltban kertészként felvettek egy középiskolába, ahol 1,5 éve nem dolgozott senki ebben a pozícióban. Nagyon elhanyagolt a kert és az épületen belüli szobanövények. Mondhatom, siralmas a helyzet. Természetesen pénz az semmire nincs. :-( /még egy darab labdát sem enged vásárolni a KIK az érettségire sem./ Kerti szerszámok is alig vannak, növényekre így totál nincs pénzkeret. :-(

Budapesten található az iskola. Ha valakitől kapnánk a belvárosban, V-VI-VII-XII-XIV-XV kerületben tudnám átvenni. Természetesen több növény esetén szóba jöhet távolabbi kerület is.

Előre is Köszi a segítséget!



2014. máj. 25. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a szarból várat építeni eset ?
2014. máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen olyan, de néha érdemes...

A diákok erről mit sem nem tehetnek. Ők isszák meg a hülye politikusok és vezető hivatalnokok rossz, értelmetlen, embertelen döntéseit. :-( Természetesen a pedagógusoknak és a fenntartó személyzet számára sem mindegy a környezet.

/állítólag régen még virágzott a környezet, de akkor is a jótékony szülők, diákok segítsége miatt... jelenleg ez sincs meg/

Ha van lehetőség rá, miért ne tegyünk érte? Gondoltam, ha találok mások számára feleslegessé, netán teherré vált növényeket, az iskolában jó helye lenne.

2014. máj. 25. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lett volna, ha kiírod, hogy melyik iskola, vagy legalább azt, hogy melyik kerületben van.

Szerinted mennyire hihető, hogy például aszóba jöhrtő kerültek mellé pl. a VIII. már nem fér bele?

Vagy felosztottátok a piacot?

2014. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*a szóba jöhető
2014. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezeket a területeket szinte bármely nap útba tudom ejteni, ezenkívül külön költségbe kerül számomra. Gyalog elhozhatót még megoldom bkv bérlettel akár az egész városból, de amihez autó kell, azoknál már a benzinköltség miatt meggondolandó.

Az iskola nevét nem írhatom ki, mert nem hivatalos ügy csak én magam találtam ki, így inkább nem szeretnék egyeseknek hülye ötleteket adni.

De már kezdem bánni, hogy felvetettem a kérdést. Privát kaptam olyan leveleket, melyekben azt állítják csak magamnak akarok ingyen virágokat. :-[ Nekik írnám: privát lakásomban épp annyi növény van, amennyi elfér, ami még gusztusos. Ezekből már vittem be az iskolának néhányat. De mivel minimálbérért dolgozom, anyagi lehetőségem nincs pénzt áldozni ilyen célokra.

2014. máj. 25. 19:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak ötletet tudok adni:

iskolaujság/faliujság/osztályfönökök mondják szülőin, szülők ha nem is saját virágot,hanem hajtásokat vigyenek be ha tudnak.Mindenkinek akad otthon olyan virág,amiből elég lecsipni egy darabot,és csodaszépre kinő.Ugyanez érvényes cserépre is,felesleges műanyagcserepe mindenkinek van.


Másik: virágmagok.Bár abból nem 2 perc mig szép növény lesz,de idővel lesznek.

2014. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Facebookon is körbenézhetsz. Van néhány csoport, ami csereberén ill. ingyenességen alapszik.
2014. máj. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!