Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális, ha a kutyám...

Az normális, ha a kutyám mindenféle idegen tárgyat megugat?

Figyelt kérdés
Egyébként nem ugatós fajta, csak akkor ugat, ha jön valaki, vagy ha valamilyen szokatlan tárgyat lát az udvaron. Pl. kuka, vagy láda, ilyesmi. Tisztes távolból mindig megugatja az ilyen dolgokat. Elég kis félős amúgy.
2010. júl. 10. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nem gond, a mi két spánielünk is ezt csinálja, ha meglátnak valamit a sétaútvonalon, ami előzőleg nem volt ott.
2010. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, tőlük elvárható és megmagyarázható magatartás.
2010. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális. Minden idegen dologra azonnal félelemből fakadó, elutasító, támadó reakciót ad. Könnyen átfordulhat agresszióba is.

Kerítésen keresztül félelmetesnek tűnhet, de valójában nagyon rossz, ha a kutya félelemből "őrzi a házat", és nem bátorságból, terület őrzési szándékkal jelez.

Szocializációs-rehabilitációs tréning tud segíteni a dolgon.

Ha erre nincs lehetőség, akkor sok-sok séta, szoktatás az idegen ingerekhez. A félelmét figyelmen kívül kell hagyni, nem szabad pátyolgatni, babusgatni. Odahívni, megmutatni, rávezetni, hogy nem bánt, azt lehet.

2010. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

TE UTOLSÓ!


TE NEM ÉRTESZ A KUTYÁKHOZ.

SZERINTEM BIZTONSÁGBOL UGATJA MEG, HOGY MEGBIZONYOSODJON, HOGY NEM E ELLENSÉG, VAGY VALAMI IDEGEN VAN OTT.

A KUTYÁK NEM TUDJÁK BEAZONOSITANI, HOGY EZ MOST EGY NAGY KÉK KUKA, ÉS NEM FÉLÜNK...

SZERINTEM VALAMIVEL NYUGTASD MEG, DE NE FÉLJ, NORMÁLIS VISELKEDÉS.


PÉLDÁUL AZ EGYÉVES AMSTAFFOM, A HAJLÉKTALANOKTOL, ÉS A MAGAS SÖVÉNYEKTÖL FÉL....

2010. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó tanulj már meg normélisan írni.

Kérdező ez egyáltalán nem normális, a kutyádat szocializálni kéne, hogy ne féljen minden idegen dologtól.

2010. júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyám is néha megijed olyan új tárgyaktól, amit az addigi környezetében nem látott, ez tök normális.

Az ember ilyenkor felkiált, hogy "hát ez meg mi a csuda?!" És mivel a kutya ilyet nem tud, ezért ő ugat. És ami nekünk embereknek első pillantásra egyértelmű, hogy micsoda, az egy állat számára nem mindig az.

Ha fél valamitől, óvatosan vidd oda hozzá, hogy megnézze, megszagolja, és ne maradjon benne félelemérzet vele kapcsolatban. Ne az legyen, hogy nagy ívben kikerülitek.


Egyébként miért ne lehetne félős a kutyád? Az emberek sem mind bátrak. Szerintem semmi baj nincs vele:)

Ja az meg, hogy megugatja az idegeneket, akik mennek hozzátok, az a minimum:) Ez is tök normális.

2010. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az hogy néha ugat meg az hogy mindent két különböző dolog.

Az sem mindegy hogy bátorságbóül ugatja az idegeneket vagy félelemből és ha félős akkor bizony félelemből. Te szeretsz félelemben élni? Egy kutyának is rossz ez, ő akkor boldog ha nyugodt lehet. A félelem nem a jelleme csak stressz neki.

2010. júl. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

14:05-ös vagyok.

14:25-ös!

Már ne is haragudj, de konyítok valamennyit a kutyákhoz, ellenben neked a saját írásod tanúskodik arról, hogy te nem értesz hozzájuk.


"SZERINTEM BIZTONSÁGBOL UGATJA MEG, HOGY MEGBIZONYOSODJON, HOGY NEM E ELLENSÉG, VAGY VALAMI IDEGEN VAN OTT."

A kutya nem ugatással bizonyosodik meg az eléje kerülő idegen dologról, hanem látással, szaglással. Nem úgy ismerkedik, hogy vakkant egyet, és várja a válaszreakciót, hogy hé, te kék kuka, most meg akarsz támadni engem?. Az ugatás, illetve a morgás már üzenet: támadás, játékra hívás, elutasítás, stb.


"A KUTYÁK NEM TUDJÁK BEAZONOSITANI, HOGY EZ MOST EGY NAGY KÉK KUKA, ÉS NEM FÉLÜNK..."

Nem, nem feltétlenül tudja beazonosítani, hogy mi az, ez igaz. Azonban a nyugodt, kiegyensúlyozott, jól szocializált kutya odamegy az idegen tárgyhoz/vagy emberhez, és megszagolja, felméri, hogy mi az. Gyakran előfordul, hogy oda sem megy, hiszen már távolról is látja, érzi, hogy az nem veszélyforrás, nem érdemes vele foglalkozni.

Egyáltalán nem normális, hogy egy kutya otthon, a SAJÁT területén, territóriumában féljen egy kukától vagy egy ládától, pláne, hogy nem bántják a gazdái, és az idegen tárgy nem felé irányul.


"SZERINTEM VALAMIVEL NYUGTASD MEG, DE NE FÉLJ, NORMÁLIS VISELKEDÉS."

Persze, félelemből ugató kutyát "megnyugtatni"... Ha nem értesz valamihez, ne adj tanácsot, könyörgöm! A kutya számára a nyugtatás és a dicséret hanglejtése ugyanaz. Ha egy pánikoló kutyát lehajolsz megnyugtatni, azzal ezt mondod neki: "okos morzsi, nagyon ügyes kutya vagy, hogy ennyire félsz, csak így tovább, nagyon helyes viselkedés".


"PÉLDÁUL AZ EGYÉVES AMSTAFFOM, A HAJLÉKTALANOKTOL, ÉS A MAGAS SÖVÉNYEKTÖL FÉL...."

A te a kutyád szocializációjánál sincsen minden rendben, ha fél a sövénytől... a sövény egy teljesen természetes növény, normális szaga van. Az egy dolog, hogy nem át rajta, de van hallása, szaglása. A hajléktalanok még oké, bár ott is inkább a bizalmatlanság és a tartózkodás (elkerülés) lenne a helyes viselkedés, mintsem a félelem.

2010. júl. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

nos, te kutyatudós!

Te sem értesz ejjde nagyon a kutyákhoz. engem ne tanítsál, mert lehet hogy 100szor többet tudok mint te.

az én amstaffommal meg ne törődj!!!!!!!!!!!

Én neveltem, és bevadítottam ilyen majmokra -.-"

2010. júl. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem neveztem magamnak kutyatudósnak, és nem is tartom magamat annak. Van sok tapasztalatom, élményem, rengeteget tanultam, olvastam, előadásokra jártam, nyomon követem a kutyával kapcsolatos kutatásokat, publikációkat. DE! Én tisztában vagyok vele, hogy ez nem minden, hogy csak a kutyázás egy apró szelete, amiről nekem tudomásom van.

Ellenben te egy szem hasznos információt, tanácsot sem adtál. Én érveltem, kifejtettem, hogy miben nem értek egyet veled. Te semmit sem írtál, csak lefikáztál.

Ha annyira értesz a kutyákhoz, akkor légyszíves értelmi vitát folytass velem, sorakoztasd fel a tapasztalataidon, tanulmányaidon alapuló gondolatmenetedet ezzel a kérdéssel kapcsolatban.

Különben nem vagy nekem partner.

A mondataid ellenkeznek egymással. Egyszer azt írod, hogy fél a kutyád, másszor meg azt, hogy te vadítottad be.

Ha az utóbbi az igaz, az már önmagában véve is árulkodó és elég szomorú, hogy egy amstaffot vadítasz.

Saját magadat írtad le, hiteltelen vagy.

2010. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!