Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos fiam megijed a -...

4 hónapos fiam megijed a - számára - idegen emberektől. Ez normális?

Figyelt kérdés

(megijed és ordít)

1 hónapja még mindenkivel olyan barátságos volt, most már erősen szelektál.

Többet kellene társaságba vinnem, vagy ez egy ilyen korszak?


2011. júl. 21. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Ez normális, hisz most kezdi felismerni az ismerőst és az idegent. Vidd többet társaságba, hagy szokja meg.
2011. júl. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, vannak ilyen korszakok. Az a fontos, hogy az idegenek ne támadjanak rá hirtelen! Hagyjanak neki időt, hogy megszokja őket, megbarátkozzanak vele. Ha így tesznek, hamar rájön, hogy az idegen nem bántja :) és újra barátságos lesz másokkal. Mi se viselnénk el szívesen, hogy minden számunkra ismeretlen ember közel hajoljon hozzánk, az arcunkba vigyorogjon, megfogjon, megsimogasson... bennünk is visszatetszést okozna... a babák se mások, csak kicsik :)
2011. júl. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 4-5 éves koromban is megijedtem az egyik szomszédlány apukájától. Mindig haza szaladtam, ha megjött. Most meg csak nevetünk rajta. Egy idő után elmúlik. Szerintem normális, mivel nem lett semmilyen fóbiám vagy ilyesmi. :)
2011. júl. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!