Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Altatás, vagy van remény?

Altatás, vagy van remény?

Figyelt kérdés

10 éves nagytestű kutyusom van, nagyjából 2 éve leromlott a mozgása, amire az orvos Medrol nevű szteroidot adott, elsőnek injekciót majd egy kurát. Később alacsony dozisban, de állandóan szednie kellett, mivel csak így lehetett szinten tartani.

Nemrég vizelettartási gondok jelentek meg, pisil rendesen is. De szinte állandóan szivárog kis mennyiség, ha arrébb megy, látszik a nedves folt, ahol feküdt és a hátsó része volt. Az elérakott ételt magától nem eszi, második hete. Csak kézből fogad el néhány falatot, aminek még örül, az a fogtisztító rudacska, de hát az nem táplálék úgy igazán.

Mit tennél a helyemben? Elengednéd őt?

:-(



2019. júl. 11. 10:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%

Engem az döbbent meg, hogy mennyire különböznek a kutyák. Az én kutyusom elmúlt 13, közepes testű, és olyan aktív, fitt, hogy mindenki azt hiszi valami 3-4 éves fiatal kutya. Fehér a szőre így nem látszik hogy őszül.

Mivel eteted a kutyád? Purizon tápot tudom ajánlani vagy Lukullus konzerv. Ha szervi bajai nincsenek a kutyádnak én még megpróbálnék egy kis kajával életet lehelni bele, bár ahogy írtad hogy 10 évesem már nehéz neki a járás is hát nem biztos hogy akkor megmarad. Valószínűleg genetikailag ilyen beteges a kutyád. Próbálkozz kajával és ha látod hogy szenved és nem akar se enni se mozogni, akkor lehet jobb ha elbúcsúztok egymástól.

2019. júl. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

10 éves még nem olyan öreg.

Én másik orvoshoz vinném, az egyértelmű.A szteroiddal az orvos igazából csak elkendőzte a tüneteit,de fogalma sem volt mi a baja.Lehet hogy már ennyi félrekezelés után senki meg nem gyógyítja,de mielőtt altatásról döntenél, egy jó állatorvosnak, akinek van jól felszerelt rendelője, ultrahang, röntgen, stb.meg kellene mutatni!

Nekem most is van 15 éves jó állapotban levő kutyám, de a télen kellett elaltatni 17 éves kutyámat, és volt már amelyik 20 évet élt.

Ilyenkor ha nem eszik, mindenképp friss nyers csirkehúst kell próbálni neki adni, vagy főve.Lényeg hogy magas kalóriatartalmú legyen az étele.

A 2 éve szteroidozott kutyádnak a gyomra már tönkrement a gyógyszer miatt.

Átmenetileg hozzáértéssel adott szteroid nagyon jó lehet,de ha túl kicsi a dózis, akkor hatástalan és ráadásul feleslegesen van a kutya "mérgezve" vele.

Ha előbb másik orvost keresel, lehet nem tartanál itt, mert meg tudta volna gyógyítani.

Egyáltalán mi volt a diagnózis?

A szteroid mellé mindig kell adni mindennap gyomorvédő tablettát, mert a gyomor nyálkahártyáját teszi tönkre ha sokáig kapja, és a kutyának gyakorlatilag olyan gyomorégése van, hogy nem csoda ha nem eszik.

Én a Quamatel mini nevűt szoktam adni ha kell, humán gyógyszer,30kg kutyának fél tbl.

Ha nem tudod semmiképp gyógyíttatni, inkább humánusabb elaltattatni, ha szenved.De én leírtam kérdésedre a választ, mit tennék.

2019. júl. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Bármilyen fájdalmas is, de szokj hozzá a gondolathoz: menni kell, és hamarosan. 10 éves nagytestű kutya az öreg jószág. A jelek arra utalnak, hogy az órája a végére jár.


Ha szereted az állatot, nem akarsz neki szenvedést. Engedd el, hadd menjen. Gyászold meg, és utána keress egy másikat, ha akarsz.

2019. júl. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Németjuhász és gerincmeszesedése van, ez a alapbetegsége.

Bosch, Hills, Purizon, Lukullus, ezeket próbáltuk az utóbbi időszakban (a Boscht kapta fiatalabb korában hosszabb távon), két éve senior tápot adunk.

2019. júl. 11. 11:17
 5/17 A kérdező kommentje:
Gyomorvédőt is kapott mindig a szteriod mellé
2019. júl. 11. 11:19
 6/17 anonim ***** válasza:
10%
Bárhogy döntesz felőle, utolsó napjaiban ne tápozd már, hadd egyen szegény normális ételt! Adjál neki finom húsokat.Ne azt a száraz sz...rágja már, főleg ha nem is eszik.
2019. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Sajnos a húst már nem eszi, pár napja natúr rántottát evett még keveset, de ma újra próbáltul, csak két falatot evett belőle, de úgy, hogy kézből. :-(
2019. júl. 11. 11:25
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

10 éves nj gerincmeszesedéssel, ráadásul nem eszik, maga alá vizel. Én elengedném.


Átlagéletkoruk 9-13 év. 10 évesen ő már öreg kutyus.

2019. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

2 éve röntgennel állapították meg a gerinc elváltozását? Ha vizelettartási problémája van, akkor valószínűleg CEC-es a kutya. 8 évesen még lehetett volna műteni.

A hosszú ideje szedett szteroid már elég komoly mellékhatásokat okozott a gerinc betegség mellé még.

Nem lesz jobb már.

Hogy mi legyen a kutyáddal, az csakis a te döntésed. Itt olyan sokféle nézettel találkozol, hogy nem sok segítséget, megerősítést kaphatsz bármiként is döntesz.

2019. júl. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ma még jön a doki, én az eszemmel elengedném, csak a szívemmel nem tudom. De ha az orvos bármit lát, hogy ennél jobb lehet még, akkor mindent megpróbálunk, de ha semmi esély, csak rosszabbodhat, akkor inkább aludjon el most.
2019. júl. 11. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!