Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapok egy yorkit, nagyon...

Kapok egy yorkit, nagyon félek, hogy vigyázzak rá?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm vette, de "nem bír vele". Semmi konkrét baja nincs, csak egy átlagos kölyökkutya, ami sok neki. Megbeszéltük, hogy nekem adja, mert amúgy ki tudja hová került volna. De én nekem nem volt még ilyen miniatűr kutyám. A legkisebb kutyám 24 kiló volt(mind sintértelepes keverék kutyák voltak), szóval gőzöm sincs hogy kéne bánni vele. Gyorsba utána olvastam, de most még jobban összezavarodtam. Szóval lenne pár kérdésem, a többit megoldom:

Van-e speckó igénye kaja terén? Az én kutyáim Közepes tápokat kaptak(brit, select gold, bosch stb), illetve főztem is nekik mindenfélét.

Úgy olvastam a szőre, mint az emberi haj. Akkor jó az, ha veszek sima hajnyírót és azzal kb 3cm-esre hagyva nyírom le? Mert nem bírom, mikor ilyen fél mm-esre levágják az alapból hosszú szőrű kutyákat. A fül-karom dolgot meg tudom oldani, eddigi kutyáimnak is én csináltam.

Séta. Hányszor mennyi időre? Most 3 hónapos a kutya, oltásokat kifizettem az ismerősömnek, mind megvan(4db), csak egy veszettség elleni kell meg a chip. Akkor már ki lehet hordani ugye? Eddig pelusra szoktatta(próbálta). És majd ha szobatiszta meg felnőtt, akkor hányszor mennyi sétát és milyen más aktív foglalkozást igényel egy ilyen fajta kutya?

Nagyjából ennyi. Köszönöm aki segít.



2019. júl. 13. 10:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, igen, még vmi. Télen muszáj rá ruhákat adni?
2019. júl. 13. 10:35
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Hali


Probalok sorba valaszolni mi hogyan csinaljuk.


Kaja: mi royal canin t adunk neki azon rajta van mennyit kell mennyi idosnek 1eves koraig van kolyok tap utana felnott. Gyumolcs zoldseget is adunk neki par falatot


A nyiras jo ahogy irtad ha megtudod csinalni. Levinni le lehet már.


Mi is pelusra szoktattuk (novemberi kutya nem akartuk hidegbe levinni) a kezdetektol oda pisilt kakalt kb 3x mutattam neki h oda kellene. Majd mikor jobb ido lett elkezdtuk lehordani es lent is pisilt stbstb 5honapos korara szoba tiszta lett 3x visszuk le ha meloban vagyunk mind2n minimum 8 orat is kibir bar akkor ha hazaerek siettet h huzzunk lefele (pelus lent van elofordul h nembirja akkor rapisil) szobaba is lent van mindig igaz most pl 2 hete nem pisilt ra de volt nalunk egy vigyazos kutya akkot ejszaka 3x is rapisilt mert bevolt porogve a masik kutyatol es nemis aludt. 15fok korul mar adunk ra egy vekony ruhat telen is kell neki igazabol keri is mert ha kilep es hideg van visszajon es varja a ruhajat... Most 8 honapos de eddig elvarasunkon felul teljesit


Bocs ha osszevissza keszekusza igy sikerult 😀

2019. júl. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A méretét leszámítva ugyanolyan kutya, mint a többi és ugyanúgy kellene kezelni, nevelni, sétáltatni is. A kistestűeknek való táp indokolt a szemcseméret miatt (a fajtatáp viszont humbug).


Én amondó vagyok, hogy kozmetikázást bízd a profikra. Amint megvan a veszettségi és a chip, beszélj egy kutyakozmetikussal és kezdjétek el a szoktatását a kozmetikával járó dolgokhoz: asztal, kerregő, berregő szerkezetek, hogy irányítja a kozmetikus stb.

Az emberi haj az úgy értendő, hogy ugyanúgy nő és ugyanúgy nem véd semmit télen, mint a te hajad. Az emberi hajnyíró pengéje viszont a kutyaszőrt nem szereti, túl erős.

Viszont nem véletlenül van a legtöbb hosszú szőrű kutya rövidre nyírva: ezerszer könnyebb kezelni (ragadós galaj :DDD), de nálunk egyéni preferencia is: 1 cm-nél hosszabb szőrben láthatóan kevésbé érzi jól magát, lassú, nyűgös.


"milyen más aktív foglalkozást igényel egy ilyen fajta kutya?"

Ne parázz ezen előre, látni fogod, hogy mi az, amit különösen élvez, mihez van tehetsége.


"Télen muszáj rá ruhákat adni?"

Pici, nem védi a szőre és a benti meleghez van szokva erősen ajánlott. Az enyém ugyan nem yorki, 12 kg-s, idősebb, van neki:

- esőkabátja, mert cukorból van

- pulcsija

- egy meleg, vízlepergetős télikabátja

és ennyi, nem kell cifrázni.

2019. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Akkor az úgy jó, ha: 4x etetem fél évesig, 1 évesig 3x, majd 2x felnőttként? Tápon kívül lehet neki adni mást? És akkor melyik táp legyen?

Most kölyökként majd kb 2-4 óránként leviszem. És ha már szobatiszta meg minden, akkor jó lesz, ha úgy viszem, hogy: reggel 50perces séta, délben 20perc eü, délután-estefelé 1-1,5 óra elengedős, játszós séta, este megint 20 perc eü. Ez 2,5-3 óra naponta. Ennyi elég? Reggel a séta után és este a nagyséta után etetném. Esetleg a szomszéd le tudja vinni reggeli után 3 órával, ha muszáj. Vagy szoktassam pelusra, ha nem vagyok otthon. Mert haza tudok ugrani, de csak fél 12 fele, az kb 6 óra. Ez lenne a leghosszabb, máskor 4-5 órát kéne csak kibírnia. Kövezzetek meg, de nem tudom meddig bírja egy ilyen törpe kutya. Amúgy jó az a név neki, hogy Sam(i)? Eddig tökfejnek meg szarosnak hívták ....

2019. júl. 13. 12:45
 5/7 A kérdező kommentje:
Jaaj, még vmi! Szabad nyakörvet adni rá? Vagy hámmal ajánlott sétáltatni?
2019. júl. 13. 12:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne parázz, kutya ez is, csak kisebb. Ja, meg terrier...ezt sem árt figyelelmbe venni.
2019. júl. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, ő is kutya, csak kisebb. Hámmal jobb sétáltatni.


Én azt javaslom, hogy eleve csirkementes étrenddel kezdd, mert hajlamosak az allergiára (ahogy sok más kutya is).


Télen kell neki a kabát, mert semmi aljszőre nincs és fázik. Akkor is, ha nem nyírod le. A füléből ki kell szedni a szőrt (lehet kapni port ami feloldja), mert begyullad neki.


A sétát majd látni fogod, hogy mennyire van igénye. Ismerek olyan yorkie-t, aki maximum pisil-kakil kint, aztán menne vissza a lakásba. De ismerek olyat is, aki igényli a 2 órás sétát. Ezt majd kitapasztalod. Ha minden oltása megvan, akkor kiviheted.


Arra készülj fel, hogy terrier, tehát igazi energiabomba.

2019. júl. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!