Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtam egy yorkit, tudnato...

Befogadtam egy yorkit, tudnatok tanacsokat adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vasarnap hoztunk el egy yorkit. Semmit nem tudunk rola, hosszu a tortenet, annyi a lenyeg hogy egy garazsban volt elhanyagolva...

Ti milyen tapot vesztek nekik? Az orvos azt javasolta hogy dietaztassuk par napot, mig rendbe nem jon a kakija. Kapott feregtelenitot es probiotikumot is. Par nap alatt rendbe rakta, igy elkezdtem gondolkozni milyen tapot vegyunk neki. :)

A masik kerdesem hogy felhuzza az egyik hatso labat. A doki megnezte, de nem talalt benne semmit. Nyomasra nem erzekeny es semmire. Van valakinek otlete? Tudom, jo lenne egy rontgen is. Mivel nem volt a pakliban hogy megmentunk egy kutyust igy csak aprolekosan tudjuk elinditani a kezeleseit is. :)



2018. márc. 22. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tápnál nézd meg az összetevőket. A lényeg, hogy elsősorban ne tartalmazzon semmiféle mesterséges színezéket, tartósítót. Az összetevő listánál első helyeken hús szerepeljen. Gabonát ne, vagy ne sokat tartalmazzon. Legalább 20%-ban tartalmazzon fehérjét és 10%-ban zsírt. Legyen benne zöldség, gyümölcs, vitamin.

Pl jó minőség a brit care. Jobb a RN Wilderness, n&D. Legjobb, a nyers etetés, vagy a hidegen sajtolt tápok, pl a Platinum.

2018. márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azért elvinném egy másik dokihoz, biztos ami biztos. Vannak yorkshire terrieres csoportok fb-n valószínűleg nagyobb eséllyel találsz yorki gazdikat.


Annyit tudok mondani, hogy olvasgass a faajtáról minél több oldalt és könnyebb dolgod lesz.


Tápválasztásnál pedig fontos hogy sok hús legyen. Bocs, nem akarom ismételni magam, ma valaki már feltett egy tápos kérdést ott van rá válasz :) + "puppy" és kistestű kutyáknak való egyen a táp

2018. márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2 vagyok: ja bocs nem tudom hogy kölyök-e :) javítok: a korának megfelelő tápot válassz (puppy-kölyök, adult-felnőtt, senior-idős)
2018. márc. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igen, a lábával másik doki, jól felszerelt rendelő, röntgen. Mivel szaporított, mentett yorkie, így erősen valószínű, hogy patella ficam lesz.


Saját mentett kutyámból kiindulva néhány dolog:

- Szívféreg teszt, ha még nem volt. Sajnos ez is népbetegség lett.

- Vegyetek nagy levegőt, csengessétek ki a teljes vérkép árát! Eleve jó tudni, hogy minden rendben működik-e a kutyánál, illetve altatás előtt fontos lehet.

- Ha eddig nagyon vacak tápon élt, jó minőségű tápnál számítsatok "vicces" reakcióra. Az enyém pl. hülyére vakarta magát a csirkés táptól - nyilván a 4% hústartalmú gagyiknál ez nem sűrűn fordul elő.

- Keressetek egy olyan kutyasulit / házhoz járó kiképzőt, akik nem csak fotón láttak mentett kutyát, a dominancia elvet, falkavezérséget kiröhögik, és pozitív megerősítéssel, kreatívan, egyénre szabottan tanítanak! Ez a garázsban, elhanyagoltan, pont úgy hangzik, mint akinek van néhány lelki problémája, amit nem árt majd átfésülni.

2018. márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! :)

A doki mondta a vervetelt hogy azt kellene, hisz semmit se tudunk a kutyusrol. Ugy terveztuk hogy az oltasok utan vervetel, utana fogkoleszedes es utana gyujtok penzt a labara. Sajnos perpill nincs 200 ezer ra, szepen sorjaban tudjuk rendbe rakni. :(

Szerintetek a vervetelbol meg lehet tudni pontosabban mennyi idos?

2018. márc. 23. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!