Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Örökbe akartam...

Mit tegyek? Örökbe akartam fogadni egy 3 éves kutyát, de nem bírok otthagyni egy 10 évest?

Figyelt kérdés
Egyenlőre eljöttem, mondtam, hogy pár nap múlva visszamegyek. Sintértelep egyébként. Kinéztem neten előre 3 kutyát, akik közül szerettem volna választani. De azért körülnéztem teljesen. Megfogott két 10 éves is, akik régóta bent vannak. És most nem bírom elhozni egyik 3-4 év körüli kutyát sem, mert vmi érzés öntött el, amitől nem bírok szabadulni! Mi a fenét tegyek?
2019. júl. 13. 18:25
 1/10 anonim válasza:
87%

Ha van rá lehetőség, hozz el egy fiatalabbat, és egy idősebbet is :)

Ha viszont ezt nem tudod megtenni, akkor hozd el az idősebbet, mert az érzés meg fog maradni.

2019. júl. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ettől félek pont, hogy ha nem az időset hozom lelkifurdalásom lesz.

Csak nekem már meg volt a szép kis tervem egy fiatal, aktív, sportos kutyával.

Mindenképp menteni szerettem volna egy helyes kis keveréket, de számíthattam volna erre:/

Most nem tudom mi legyen, kettőt nem tudok sajna, szerintem ki se adnának.

Szerintem az lesz, hogy az idősebbet hozom(de melyiket??:(() és maradok egyedül sportolni:(

2019. júl. 13. 18:55
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nézd meg melyik kutyus (az idősebbek közül) aki aktiv, vidám esetleg mozgékony is. Melyik volt kevesebbszer beteg, vagy volt-e valamien műtéte (az ivartalanításon kivűl). Vagy ha nem tudod, akkor nézd melyik a nagyobb testű, melyik mennyire keverék és milyen.

Ha ezeket már tudod akkor már könnyebb lessz talán választani.

A kissebb testű kutyák álltalába tovább, a nagyok általába kevesseb ideig élnek (pl egy csivava 17 évet, egy német dog 7 éviet él).

Azok a kutyák akik már három nemzedék óta (déd szülőtől a déd unokáig) keverékek, nagyon sok kutyából keveredtek. Ezek a blökik nagyon ritkán betegesek.

Akkor azok ha látványosan olyan vfajták vannak benne. Pl látod hogy hosszú testű, de rövid lábú akkor hajlamos a hát és lábfájásra.

Ilyenekre figyelj oda.

De pl. azt is figyeld hogy milyen keverékek vannak benne (ha megállapitható). Pl egy németjuhász keverékről könnyű megállapitani.

Ezek nem szent irások. Szerencsén is múlik hogy épp milyen keveréket fogsz ki.

Ha már volt műtve a csípője, akkor kevésbé lessz mozgékony és fájosabb is lehet.

Ezekre még érdemes figyelni, sántit vagy liheg, furán veszi a levegőt. Mennyire csipás a szeme, lógatja e a fejét, csillog a szem stb.

Nem. kell ezeket megfogadni, volt olyan hogy megesett a szivem a bőrbeteg 10 éves cseresznyeszemű kutyun, és őt hoztam el, nem a virgonc, egészséges 4 éves blökit. Aztán rengeteg pénzt költöttem rá hogy helyre rakjam, de megérte azóta is itt van velünk (most 16 éves).

Ha valamelyik eb belopja magát a szívedve őt fogod választani akkor is ha betegesebb mint a másik.

Remélem megtalálod az álomkutyusod.

2019. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Mit akartál sportolni? Mifelénk nagy divat a bicikli utánfutójában kutyát szállítani, láttam már babakocsival futó nőt, aki kutyát tartott benne gyerek helyett, úszni az öreg eb is tud, sőt... sima sétákhoz-túrákhoz meg mindenféle -akár házi barkács- tákolmányokon tudod magad után húzni, csak kereke legyen a szerkezetnek.
2019. júl. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha csak egyet tudsz elhozni és terveid vannak akkor a fiatalabb.


A 10 éves jó eséllyel már nem szeret annyira mozogni, de legalábbis 1-2-3 év múlva már tényleg nem fog a szükségesnél megerőltetőbb mozgásformákat csinálni. Nagyobb eséllyel lesz beteg, a kutyák idős korban érzékenyebbek és a szervezetük sem épp friss már. Plusz már csak olyan 4-5 évet lesz veled, talán valamivel többet. A 3 évessel pont ugyanennyi időt tölthetsz még aktív sportolással (nyilván utána lazább mozgást igényel)

2019. júl. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Te most hány éves vagy? Én már azért is csak az időset hoznám, hogy szebbé tegyem az életét. Ha nem vagy öreg, akkor még számtalan kutyával élheted később az életed. Az idős 10 éves viszont már csak egy szerető gazdira vágyik, aki úgy bánik vele ahogy kellett volna élete során. Azt is hozzáteszem, hogy nagyon kevesen fogadnak örökbe idős kutyákat, így a legtöbbnek esélye sincs már boldog életre és a menhelyen, gyepin hal meg. Én 22 éves vagyok és van egy 13 éves keverék kutyám, aki olyan aktív és életerős, hogy még tuti 5 évig velem lesz. Utána nem hiszem hogy lesz kutyám, mert nagyon sok pénzt elvisz. Gennyes méhgyulladás meg minden egyéb miatt most került 100 ezer ft-ba a kutyánk. Ezen kívül havonta 20 ezer ft az élelmezés. Nem olcsó az biztos. :)
2019. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nem könnyű.

Azt hiszem, a 10 évest hoznam el, nekik sokkal kevesebb az esélyük, hogy valaki elvigye.

2019. júl. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, az időset fogom. Talán mind2 időset. Nincs szívem otthagyni őket.
2019. júl. 14. 06:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, remélem nem bánod, hogy írok neked egy reggeli mesét.


Én anno direkt időset kerestem, egyszerűen jobban illett az életvitelemhez. Kb. 10 éves lehetett, amikor kihoztam, nagyjából 1 évig tudtam vele másfél-két órákat sétálni naponta, aztán beütöttek az ízületei. Most 14 éves, lassú, kicsit vaksi, kicsit süket, piciket lehet vele menni csak, azt is lehetőleg sötétedés előtt, de élvezi, ha vendégek jönnek, élvezi, ha új helyen van és nézelődhet, picit mászkálhat...


Abban is igazad van, hogy csak a fiatal kutya a jó kutya, az idősekre rá se néznek. Tehát mi történik? Leakasztanak valahunnan egy fiatal kutyát (gyepiről, szapitól, út széléről - menhelyről, tenyésztőtől nem kapnának) aztán csodálkoznak, hogy nem bírnak vele: ugrál, rombol, ásik, a falevelet is megugatja, sétánál világgá szaladna, húz mint a gőzmozdony, ha kertesben laknak inkább nem is viszik sehová, soroljam még? És csodálkoznak, hogy az enyém milyen "jó kutya", ők is pont ilyet szeretnének. Túl sok ilyen van a közvetlen környezetemben. Szóval szerintem az, hogy be tudsz vállalni magad mellé egy fiatal pörgettyűt sporttársnak nagyobb segítség, mint hinnéd.


Szóval tök mindegy melyiket hozod ki, egy kutyalelken (ahogy elnézem, azóta kettőn is) úgyis segítesz :)

2019. júl. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, ezzel most megfogtál. Láttam több olyat, akiket már többször visszavittek, sőt volt, akit 1(!) nap után vittek vissza.

Szóval most megint ugyanott vagyok, hogy nem tudom melyiket vigyem..

2019. júl. 14. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!