Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisbaba mellé milyen fajtájú...

Kisbaba mellé milyen fajtájú és korú kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2019. júl. 14. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Kölyök. Ha tényleg tudjátok anyagilag biztosítani a kutya jólétét, akkor mindenképp menhelyről hoznék kiskutyát. Ne vásárolj szaporítótól 30-50 ezerért kiskutyát, mert fele annyira se lesz egészséges, mint egy menhelyi keverék. Az én kutyám is keverék és 13 évesen hiperaktív és idén volt műtve a 13 év alatt elsőnek. Azért is ajánlom a kölyköt, mert én kb 8 éves voltam, mikor apám hazahozta a kutyánkat. Most is itt van mellettem, már velem lakik a kutyus és a mai napig imádom, mert ő a mindenem, az egyetlen aki örökké hűséges volt hozzám. Nekem nagyon jó érzés, hogy együtt nőhettem fel a kutyámmal.
2019. júl. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a gyerek, vagy a kutya legyen 3 éves.

A kölyökkel nagyon sokat kell foglalkozni, szeleburdi, fellökheti a gyereket. A gyerek pedig 3 éves korára megtanulja,hogy finoman bánjon az állattal.

Fajtából olyat, ami illik az életviteletekhez. Aminek ki tudjátok elégíteni az igényeit. Ha egész nap otthon ültök, ne egy nagy mozgásigényű fajtát válasszatok. Ha pedig nagy túrázók vagytok, és a kutyát is vinnétek, akkor pl egy bulldog nem jó ötlet. Udvaron nem tartunk yorkiet, panelba nem ajánlott a husky.... Semmit nem írtál. Magatokról a gyereken kívül.

2019. júl. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
46%
Szerintem kisbaba mellé m3g nem kell kutya majd ha három éves lesz. Egyébként francia bulldog vagy sitzcu. Persze ezek is csak akkor ha megvan tabítva a német /skót juhász is jó választás!
2019. júl. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kisbaba mellé nem vinnék kutyát. Egy kölyökkutya legalább annyi foglalkozást igényel mint egy kisgyerek. Pláne az elején, amikor napi szinten tanítani kell.


Felnőttet is szoktatni kell mindenhez, a családhoz, az életviteletekhez. Én is inkább várnék.

2019. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%

Jegyzett tenyesztotol vasarolj kutyat. O szocializalja kisbabara gyerekre is. Nem loki fel az en kooyok amstaffom se a kicsiket. A szapik nem foglalkoznak ilyesmivel. Ha nem tartod be a sorrendiseg szabalyokat,akkor lesz baj a gyerekkel.


Menhelyes kutyat felejtsd el gyerek melle.Annak eloelete van,amit nem tudtok.

2019. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ez egy nagyon nehéz kérdés, szerintem még pár hónapig mindenképpen kérdezősködj, tájékozódj interneten, kérdezz meg kutyakiképzőket erről.


Azért, mert egy kutya pontosan annyi idő, energia, és sokszor pénz, mint egy gyerek, csak a kettő dolgait nem lehet egyszerre intézni, szóval még bonyolultabb is, mintha két gyereked lenne. Már ha lelkiismeretesen akarod tartani, nevelni. Ami azzal jár, hogy iskolába jársz vele, a mindennapokban mindig jól kell lereagálni a viselkedését, és ez iszonyú sok figyelem. Egy kisbaba mellett akinek még erre van ereje, az mindenképpen terminátor, vagy szupermen. Én "egyedülálló kutyagazdiként" munka mellett alig bírom, pedig sokat vagyok otthon. Emellett már nincs hobbi, nincs főzőcskézés, nincs sok minden. Neked meg még ott lesz a baba, aki mindig első lesz. És valószínűleg van párod, családod, és a kutya mindig csak utánuk fog következni. Ez feltehetőleg nem lesz neki elég, akkor sem, ha nem vagy egyedülálló, mert feltételezem, a párod dolgozik, és amikor fáradtan hazajön a nap végén, ő sem a kutyát fogja trenírozni meg lefárasztani a napi 3 óra neki kijáró mozgással, sétával, hanem kihasználja azt a pár csendes percet, amíg már ő sem dolgozik és a baba is alszik. Láttam kutyás családokat kisbabával, én felváltva voltam kutya és bébiszitter, úgy hogy anyuka még nem dolgozott. A kert nem megoldás semmire, mert a kutya halálra unja magát a kertben, ugyanúgy kell neki ugyanannyi foglalkozás és sétálás, mint a benti kutyának. Plusz még ő ugye a kertben is egyedül van, ami valójában rosszabb is a társasági, családi kutyáknak (akiket egyébként gyereke mellé ajánlatos lenne tartani).


A fajták tekintetében az egyik korábbi hozzászólóhoz hasonlóan azt tudom mondani, hogy gyerek mellé elismert tenyésztőtől vásárolj kutyát. Ezt elég nehéz kiszűrni, hogy ki az, és ki szaporító. Az biztos, hogyha 50-60 000 Ft-ért próbálnak bármilyen fajtájú kutyát rád sózni, az jó eséllyel beteges, labilis idegrendszerű kutya lesz kamu törzskönyvvel. Bármilyen megbízható kiskutya manapság 150.000 Ft körül kezdődik. De önmagában az ár még nem garancia arra, hogy nem állatkínzásnak minősülő körülmények között tartották az anyakutyát és a kölyköt, aki ezzel életre szóló testi lelki sérüléseket szenvedett (pl. túl korai elválasztás). A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületénél tudsz pl elismert tenyésztőkről tájékozódni. Nem versenyre meg kiállításra való kutyák kellenek neked, csak megbízható, könnyen kezelhető fajta, akit - ahogy előttem is mondták - a tenyésztőjük kifejezetten gyerekbarát és kiegyensúlyozott személyiség alapján szelektált.


Én is híve vagyok a menhelyi kutyák "újraelosztásának", úgy vagyok vele, hogy ha már van akkor ne csináljunk újat, hanem használjuk fel a régit, plusz ugye ne szenvedjenek gazdátlanul a menhelyen ezek az ártatlan lelkek, DE egy menhelyi kiskutyánál sem tudod, hogy mire számíts a jövőben, náluk lehet ezt a legkevésbé előre jósolni. Ezt az utat tehát nem javaslom.


Tehát: csak akkor gondolkozz kutyában, ha van segítséged a gyerek ÉS a leendő kutyus mellé, ha egy valóságos energiabomba vagy, rengeteg szabadidővel rendelkező ember van a családban, és rászánsz a kutyára több százezer forintot amikor megvásárolod, továbbá átlagosan havi 30 000 Ft-ot, amibe a minőségi kutyatáp, az állatorvosi ellátás kerül. Ami ugye nem minden hónapban ennyi, de ha egyszer beüt a ménkű, az viszont egyszerre megintcsak több százezer forint lehet.


Ha ezek a feltételek adottak, akkor én közepes testű kutyát ajánlanék. A kistestűek kisebbségi komplexusuk miatt sokszor stresszesebbek, kiszámíthatatlanabbak, nehezebben jönnek ki más kutyákkal. (Vannak persze kivételek, de erre ne alapozz.) Nem is ajánlják őket gyerekek mellé.


Klasszikus családi kutyák a golden retriever, labrador, skót juhász, uszkár, boxer. Mindegyiknek szüksége van a rengeteg játékra, tanításra, türelemre! Nem létezik olyan kutya, aki csak van, cuki, és nincs vele sok munka!


Ja de. A plüsskutya!

2019. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segített az összes, és már belátom, hogy ezzel még néhány évet várnom kell!
2019. júl. 17. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!