Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyton rázza a...

A kutyám folyton rázza a fejét, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Cocker Spaniel, hím, kb 30cm & 10-20kg

Egy órája kezdte rázgatni a fejét és többször nyikog is. Kérem, sürgõs.



2019. júl. 17. 21:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
6%
Nem egy helyben van, merev és folyik a nyála? Akkor epilepszia, nem lesz semmi baja. Ha nem, akkor sajnálom, nem tudom mi lehet a baja.
2019. júl. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A fülei miatt is lehet.
2019. júl. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Legvalószínűbb a füle de persze állatorvos tudja megmondani...
2019. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet toklász is. Olvastam ilyen esetet, nagy bajt tud csinálni, nézesd meg dokival.
2019. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én ír szetteremnek egy ragadós, szöszös fűszál ment a fülébe, és azt akarta kirázni, de nem tudta, egyre beljebb ment, úgy hogy én sem láttam, hogy van benne valami. És ő is többször nyüszített, mert fájhatott is, meg zavarta. Állatorvos lett a vége, ő tudta csak kiszedni, már elég mélyen volt. Lehet a tiédnek is ez van, hiszen a két fajta kutyának hasonló a füle.
2019. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Fülgyulladás?

Fülben lévő idegentest?

2019. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

A füle a gond, ne kezelgesd semmi házi csodaszerrel, reggel azonnal állatorvos, az majd ad antibiotikumos fülcseppet és kiveszi az esetleg odakerült idegenanyagot.

Az enyémek például minden kozmetikus után állatorvoshoz kerültek mert begyulladt a fülük attól, hogy kitépték a fülükből a szőrt. Azóta onnan nem engedjük kiszedni a szőrt, de még levágni sem, mert az is árt.

2019. júl. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Toklász. Most van a szezonja. Vagy most ügyelet, vagy kora reggel orvos. Jobb volna az előbbi, mert a toklász magától nem tud kijönni. Minél jobban rázza a fejét, annál beljebb meg a fülében.

A mi kutyáinknál már két alkalommal előfordult, egyszer átszúrta a dobhártyát is.

Ha valóban ez a gond a te kutyádnál is, nagyon hamar orvos kell neki.

2019. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
2019. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xcoralinex válasza:
100%
Én is a fülére tippelek.
2019. júl. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!