Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet vemhes a kutyám?!

Jsbsnaj kérdése:

Lehet vemhes a kutyám?!

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kis termetű kutyám.


Az utcába van egy kan kutya (kicsit kisebb mint az enyém) és amikor vittem sétálni jött az a kutya is. Egyszer (lehet kétszer) kb max 2-3 másodpercig párosodtak. Ez kb. június 23-án volt, az volt 2. hét amikor tüzelt.


Mostanába (1-2 hete) egy kicsit nyugodtabb (nagyon pörgős kutya), nagyon sokat fekszik, csak nem tudom, hogy ez nem-e a nagy meleg miatt van.


Lehet, hogy vemhes.



2019. júl. 21. 14:46
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Kiállításra járok vele. És nem is az, hogy ivaros kell, hogy legyen hanem ha ivartalanítva van azt mondják, hogy elhízik.
2019. júl. 23. 13:43
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

“azt mondják elhízik” JAJ


Aki annyira ért a kutyákhoz, hogy törzskönyves kutyáját kiállításokra hordja, nem hiszi el az ehez hasonló fszsgokat....

Kérlek, vidd el állatorvoshoz! És ha vemhes, abortusz, így is Dunát lehetne rekeszteni a kis menhelyi keverékekkel.

2019. júl. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
75%

Ha jól tartod, akkor nem hízik el.


De a felesleges kölykezés még jobban megviseli a szervezetét, szóval vidd el most ivartalanítani.

2019. júl. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
51%

Megnyugtatlan, ha most keverékeket kezdesz el szaporítani, akkor sem fog senki tőled kutyát venni, ha majd a legszuperebb kant rakod rá. Ezt a részét így is-úgy is elbuktad.


Az egy dolog, hogy felelőtlen és kutyatartásra alkalmatlan vagy, de hogy még ennyire buta is legyél... Akkor fog elhízni, ha felhízlalod.

2019. júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Utolsó:Nem akartam tenyészteni
2019. júl. 23. 17:54
 26/29 anonim ***** válasza:
77%
Ivartalanított szukám van és nem hízott el...
2019. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
74%

De,ha nem akartad fedeztetni és nem akartál a kutyától kölyköket akkor minek jártál vele kiállításra? Ez a kérdés nagyon bűzlik vagyon buta ember vagy,már ne is haragudj.


A kiállítások azért vannak,hogy azokon a legjobb tenyész kutyák részt vegyenek.A nyertesek a legkiválóbb vérvonalból származó kutyák,ők hasonlítanak legjobban a többi közül a fajta standardjaira.Súlyra,magasságra,színre,szem színre,szőr hosszra,szőr minőségre,stb.


Ezeknek a nyertes kutyáknak születnek kölykei,ezekkel tenyésztenek tovább és tovább a kennelek,tenyésztők és ezeket veheted meg méregdrágán tőlük,importból.


Hobbi szinten is lehet űzni,de..de most minek? Elviszed a kutyádat helyezést elérni,hogy utána ne kezdj vele semmit?


Illetve,ha még azt sem tudtad,hogy a kiállításnak ez a célja,és nem arra van hogy a kutyáddal villogj meg a nyert szalagokkal nem tudom hogy mit várok a kérdés alapján. :D

Meg se kérdezem hogy miért nem figyeltél a kutyádra,és miért nem zavartad el a kant onnan.Ha ennyire aggódsz több volt az mint 2mp,2mp nagyjából elég annyira,hogy felugorjon rá.Kiáltassz egyet és abba is hagyják,vagy azt a 7m-t lekocogod egy tizedmásodperc alatt és megint csak nincs idő semmire. :D

2019. aug. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
vagy nagyon*
2019. aug. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Érdekes, 29 éve tartok kutyát, ismerek tenyésztőket nem kettőt, de még ennyi idő alatt sem találkoztam olyan kutyával, amelyik az ivartalanítástól hízott volna el. Vagy már korábban is pluszsúlyos volt, vagy rosszul etették az ivartalanítás után. Személy szerint jelenleg is van két ivartalan állatom, egyik kutya, másik macska, egyik se hízott el, pedig már több éve ivartalanok.


Nem tudom, minek jár a kutyájával kiállításra az, akinek a kutyatartási kultúrája a nullát közelíti. Aki azt sem tudja, hogy a tüzelő szukára hogy kell vigyázni, és hozzáengedi a kant, ráadásul a legfogékonyabb időszakban. A gennyes méhgyulladásról hallottál már? Ha nem, akkor sürgősen olvass utána.


Ja és a kérdésedre válaszolva konkrétan: igen, lehet vemhes. De mivel te nagyjából teszel a dologra, mert most nem elérhető szerinted állatorvos, lehet, hogy gáz lesz, ha vemhes, és akár a kutya is rámehet.

2019. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!