Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam lovas alatt nem akar...

A lovam lovas alatt nem akar ügetni. Egyből beugrik vágtába a legkisebb segítségre is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már korábban írtam ide ezzel a lóval kapcsolatban és sok hasznos tanácsot kaptam.

A lényeg, hogy ő egy pályáról lehozott ügető. Az előző gazdája tépte a száját és szó szerint rúgta az oldalát, így a ló rohan (menekül) lovas alatt.

Földről és futószáron teljesen oké, szóra üget, vágtázik, de korábban ahogy felültem rá egyből elkezdett vágtázni.

Elengedtem a zabla gondolatát és anélkül ő is nyugodtabb. 3 hónap alatt elértem vele, hogy felszállásnál türelmesen áll és csak segítségre indul el lépésben, nyugodtan, leengedett nyalkal. Ez már profin megy, így már nem rohan. Hozzáteszem ez is csak szőrén, mert nyeregben rohan ismét (próbáltam rá olcsó és drága nyerget is és orvos is látta, nincs baj a hátával, lábával).

Rengeteg lépés-állj átmenetet gyakoroltunk és már nagyon szépen reagál.

A következő akadály az ügetés. Hogy tudnám elérni, hogy ne egyből vágtába ugorjon be? Amint egy kis segítséget adok egyből vágta, majd próbálom felvenni és akkor megáll vagy megy tovább lépésben. Nála elég, ha a combommal kicsit megszorítom, mert csizmánál kiugrik alólam.

Használjak kikötőt ügetésnél? De ez zabla nélkül mennyire kivitelezhető?



#vágta #ló #ügetés #ügető #elrontott ló #rohanós ló #ló kiképzése
2019. júl. 31. 00:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha kérnéd valaki segítségét és futószáron próbálnád? Valaki felül, te pedig földről adod neki a jelzést. Mindig dicsérni ha jól csinálja, ha pedig nem akkor megállítani és újra próbálni. De szerintem kérd egy képzett szakember segítségét. :)
2019. júl. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg adott hangot társítani az ügetéshez és a vágtához futószáron, pl csettegés, cuppogás. Aztán ugyanezt nyeregből, láb nélkül. Eleinte az is jó, dicsérendő, ha csettegésre megszaporázza a lépést, de nem rohan el. Rá fog jönni idővel, hogy nem kell száguldozni meg féltenie magát.
2019. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is szakértőt javasolnék! Akár csak pár alkalommal, hogy irányba állítson titeket, aztán gyakorolhatod vele amikor tudod.

Nehéz dió a pályáról jött ló, még ha nagyon jó lovas vagy akkor is.

A kikötőt nem javaslom, a problémán nem segít és rizikós is hogy hogyan reagál rá a ló.

Egyébként az működhet, hogy futószáron te adod a segítségeket valaki meg csak fent ül a lovon. Talán ha elég sokszor csináljátok akkor megérti a ló, hogy lovas alatt sincs oka azonnal vágtázni, ahogy futószáron sincs.

2019. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy hány éves egy ló honnan jött. Ha valamit nem tud vagy rosszul tud, vissza kell menni az előző lépésekhez, ha kell a kezdetekhez.


Először is futószárazd!

Futószáron tudjon Szóra lépni, ügetni, vágtázni.

Ha ezt zokszó nélkül megtanulta, akkor felszerelve szintén ez a feladat és ha így is megy, jöhet rá egy lovas futószáron.

A futószárazó személy diktálja a tempót.

Ha lovas alatt is lép, üget, vágtázik na akkor a lovas adhat segítséget a futószárazó hangsegítsége mellé.

Hogyha ez is pipa, indulhattok szabadon gyakorolni.

2019. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mintha az en lovamrol irnal :D

Nekem az vallt be (eddzo segitsegevel) hogy zabla nelkul lovagoltam es mindig amiko beugrott vagtaba csak hagytam menni. Egy ido utan erzi h mar tul nehez es magatol elkezd lassulni es vegul vissza esik ugatasbe. Amikor uget nagyon sok dicseretet kap es vege van az eddzesnek hogy ne legyen ideges es mindig jo elmeny legyen neki. Kis gyakorlas utan mar rajott, hogy amikor uget akkor az dicserettel jar es most mar siman lehet lovagolni( 3honap volt nekem)

2021. nov. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

*amikor

*ugatesbe

Bocsi a helyesirasert 🤷‍♀️😅

2021. nov. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!