Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Folyton rám akar rúgni? Mit...

Folyton rám akar rúgni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lovam mindig rámfarol, amikor a bokszban vagyok vele és ápolni szeretném, de ez néha ugyanígy van a kikötőnél is.

Mit csináljak vele, hogy ezt abbahagyja?

Gyakran már félek, hogy megrúg, egyszer a pályán egy kicsi kellett volna, hogy eltaláljon.



2017. máj. 25. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Valamit rosszul csinálsz.

Nem bízik benned, vagy csak simán nincs meg a kellő bizalmi kapcsolat köztetek.

2017. máj. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Légy nyugodt, bízz benne.
2017. máj. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában fájdalom az oka, munka közben, illetve akár ápolásnál is. Állatorvos/csontkovács.
2017. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a lovad közelében vagy akkor először is legyen az az első hogy nyugodt maradsz. A ló érzi a félemet. Mindig legyél nyugodt. Én ahogy olvastam a soraidat, arra a következtetésre jutottam hogy a lovad nem bízik benned, lekicsinyít és nem szeret annyira. A te teendőd az annyi hogy meg kéne próbálni egy bizalmas kapcsolatot kiépíteni vele....hogy bízzon benned. Ezt sok dologgal lehet. Ajánlom figyelmedbe(!!!!) Parelli és Monty Roberts módszerét. Azokat próbáld ki...jelentőset fog lökni a kapcsolatotokon. És még én is írok neked pár jó tanácsot. Először is , amikor a lovardába mész vetkőzz le minden érzelmet. A ló mindent megérez és azt kihasználja a nála alacsonyabb dominanciájú embereknél. Éppen ezért amikor a lovardába mézs cagy a lovadhoz mész akkor légy vidám gondolj vidám dolgokra. Mert az is lehet hoyg nem a lónak vannak lelki problémái hanem csak te félsz tőle és ő így hasznja ki. Nagyon sok lovas jött már hozzám panaszkodva hogy a lovam így megy úgy....De közben meg valójában a lovas viselkedését kellett megváltoztatni. Mondd azt este magadnak hogy a holnapi nap jó lesz. És menj vidáman a lovadhoz. És szánjál tá egy picivel több időt. Mert ennek a lónak most szüksége van rád ...! Még akkor is ha nem lászik...Minden lónak szüksége van egy támaszpontra...aki legtöbb esetben a gazda. Legyél vele barádágos és szeresd és érsd megy a nyelvét..de ugyanakkor legyél következetes és akkor a lovad remekűl fogja magá érezni..😉 Tegyél valamit a bizalmas kapcsolatotok érdekében. Vidd el legelni..vagy csináljatok valami "ló programot" ami lehet hogy neked unalmas de a lónak jó. Sőtt! Ha igazán szereted a lovad akkor még az unalmas programból is ki tudsz hozni valami érdekeset. A ló lélektan nehéz..De egyszerüen meglehet érteni...Figyeld meg hoyg viselkedik a lovad a tásaival....És ismerd meg a személyiségét. Írtad azt is hogy ápolás közben ráoldalazik az emberre....Még azt is el tudom képzelni hogy nem szereti ha a bőréhez érnek. Ez egy súlyos lelki probléma amit nem szabad annyiban hagyni. Találkoztam már olyan lóval...Ne félj! Bizalmas kapcsolattal könnyen meg lehet oladani mindent. Próbálj egy kicsit más szemmel nézni a lovadra és ha kell akkor változtass a viselkedéseden.Próbáld meg Parelli vagy Monty módszerét feltételen...és ha valami nem mey akkor nyugodtan kérdezhetsz az emailemen...(komaromijudit1@gmail.com) Sok sikert és ami a leg fontosabb...LEGYÉL TÜRELMES ÉS NE ADD FEL!


Ui: Sok sikert..😘

2017. jún. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!