Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! 2 haflingi lónak...

Lovasok! 2 haflingi lónak mekkora karám szükséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A telkünkön most kerülne kialakításra egy karám.

Úgy tervezzük, hogy lenne egy fedett szabadon ki- be járkálható box, ami a karámból nyílna természetesen. Egyeztetni fogunk lovas szakemberekkel is mielőtt véglegesítjük a tervet, viszont kíváncsi vagyok addigis, hogy mekkora - esetleg hány négyzetméteres karám lenne ideális 2 normál méretű, fiatal, de nem különösebben mozgásigényes, pörgős haflinginek.

Válaszokat köszönöm!



2019. júl. 31. 16:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfejtettem írni, hogy rendszeres "mozgatás" alatt vannak a lovak, terepen használjuk őket hetente több alkalommal.
2019. júl. 31. 16:24
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom hogy mennyi lenne az ideális.Nekünk is 2 haflingi van,istállóból ki-bejárnak, de nincsenek boxban, mindketten együtt szabadon az istállóban.

Karámunk mérete 900-1000 négyzetméter.Most pörgősek vagy nem különösebben mozgásigényesek?

A használni szót nem igazán szeretem ha állatra írják, olyan mintha tárgyként kezelnék.

2019. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó, akkor terepen lovagoljuk őket...


Azaz igazság, hogy elég lusta mindkét ló. Ha belelendülnek a mozgásba akkor mennék rendesen, de egyébként nehéz őket az elején úgymond "elindítani".

Ettől függetlenül mozgatjuk őket, mert kell nekik.

2019. júl. 31. 17:13
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Először félreolvastam a "hafling" szót, valóban eltűnődve azon hogy a halak szoktak-e... 🤔
2019. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bárkivel megesik... :D
2019. júl. 31. 20:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha legelőként szeretnétek használni akkor 1 hektár/ló minimum.


Ha csak egy karám lesz akkor 1000-2000m2-től szerintem már jó lesz nekik.


Nekünk 2 ló van 2000m2-en. Van hogy belendülnek (pedig ők is lustább lovak) és vágtáznak egyet. Pillanatok alatt leérnek a végére -tehát nem tudnak egy jó nagyot vágtázni- de azért ki tudják engedni a gőzt valamennyire. Én mindig kicsinek látom egyébként, de jelenleg csak ennyi van :D

2019. júl. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Szép estét! :)

2019. júl. 31. 22:51
 8/8 Shetlandi533 válasza:

Szia!

Szerintem egy-két hektár nem lenne rossz nekik ^^

2020. jún. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!