Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány 120 as körbála kell egy...

Hány 120 as körbála kell egy évre 1 shetlandi póninak ha nincs legelési lehetősége?

Figyelt kérdés

Makszimum 1 fővel kocsizna póni bricskával

Futószáazva lenne és szabad ídomítással is foglalkoznánk vele

az a póni amit kinéztem 98 cm magas és jó kondiban van kapna melé abrakot és ha szükséges vitaminokat

Légyszi csak értékes normális válaszokat lehetőleg sheti vagy ló hoz értő vagy tartó emberektől

Nem lószerető gyerekektől!



2019. aug. 1. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Őcsém itt nem én vagyok az egyetlen paraszt! Üdv a siteon!

Namost nekünk csak bírkánk van, az ugye nem ló.

De a faluban van egy öreg fuvaros. 84 és még mindig lóval fuvaroz. Apám jóbavan vele. Namost úgy emlékszem 1 kisbála / napot mondott. 1 körbála az 20 kisbála, azaz kb. 18 körbála per év... így leírva elég soknak tűnik, de erre emlékszem.


A Te lovad kisebb, plusz nem fog úgy dolgozni, szóval valamivel kevesebbet fog enni. (AZ öreg nem olyan rég még ekekapázott is, szóval meg voltak a lovai dolgoztatva rendesen.)

2019. aug. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen tényleg kikíméltebb élete lesz!
2019. aug. 2. 10:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél mondjuk 5 vagy 6 bálát elsőre. Meglátod mennyi idő alatt eszik meg egy bálát. Nagyon ne hagyd télre a vásárlást, mert télen feljebb megy a széna ára. Fontos, hogy minden bálát nézz meg, nem penészes-e. Ha nedves volt bálázásnál, bepenészedik, és már nem alkalmas takarmánynak.

-

A zabbal is vigyázni kell. Zabot termeltünk egy időben, lovas embereknek elég jó áron lehet eladni. A zab nem egyszerre érik be. Ahol kicsit mélyebb, vizesebb a föld, még zöld kalászok vannak benne, de a legtöbb helyen már aranysárga. Ha úgy aratod le, hogy még sok a zöld, bedohosodik, és ki kell mind dobni. Ha sokáig vársz vele, a zabkalászból kipereg a szem, és szétszóródik a földön, az se jó. (Pont azért a búza lett az élelmezés alapja a gabonák közül, mert nem pereg ki a szem, van idő learatni.)


A zabot általában úgy vágtuk, hogy még volt benne zöld. Utána nem lehetett rögtön betárolni, hanem még egy jó hétig az udvaron vékony rétegben (3-4cm) fólián ki volt terítve, hogy száradjon. Ha esőt mondott a tv, vagy felhők jöttek, akkor meg futólépésben hordtuk a magtárba :) . Szóval fontos, hogy a zab jól ki legyen szárítva.

(Nagyüzemben gondolom máshogy szárítják, de 30-40 mázsa zabbal járható a fent leírt út.)


-


Ha lónak vitték a zabot, mindig megszagolgatták, volt, aki meg is kostolta. A jó gabonának, zabnak kellemes illata van, és elrágva normál liszt íze. A ló kényes állat, lényegében csak az az abrak jó neki, amit én is megennék. (Ellentéteben pl. a birkával, ami kétpofára tolja be a parlagfüvet...)

2019. aug. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Két pónival kezd a számolást minimum, mert nem tartunk lovat egyedül :)

Én 12-t mondanák egy évre a 160-as bálából + 1-2 még tartalékban.

(Bocsi, de 120-as bálánk még nem volt, nem tudom mennyivel kevesebb, azzal nem tudnék számolni :D )

2019. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi ez is segít én is kb annyival számoltam a pónim olyan helyen lesz ahol van más ló is viszont ha én látom el akkor olcsóbb és tudom mit mennyit és mikor

eszik de nagyon köszönöm hogy válaszoltál e!

2019. aug. 2. 14:01
 6/7 A kérdező kommentje:
12 160 as bálát 1 vagy két pónira érted ?
2019. aug. 2. 14:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
12 db 160as bála az 1 póni/év.
2019. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!