Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van köztetek olyan aki gyerekk...

Van köztetek olyan aki gyerekkorában nem engedhette meg magának (szülei nem engedhették meg maguknak) a lovaglást, de felnőtt fejjel lett rá lehetősége?

Figyelt kérdés
Jobban megbecsülitek a lehetőséget? Keményebben edzetek mintha csak úgy belhullott volna minden az öletekbe?
2011. nov. 10. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Van köztetek olyan aki gyerekkorában nem engedhette meg magának (szülei nem engedhették meg maguknak) a lovaglást,"


Van

Jó sokan vagyunk/voltunk így.

2011. nov. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

39 éves vagyok.Gyerekkoromban aki lovagolhatott az inkább a "gazdag" családból került ki.

Egyébként még soha nem ültem lovon,sőt még lovat sem simogattam..

2011. nov. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Van. nem tapasztalom, hogy jobban megbecsülném, mint aki gyerekként is szeretett volna lovat. Akinek meg a segge alá tolták, az az elkényeztetett viselkedést nemcsak a lovak területén produkálja.
2011. nov. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért én erősíteném a kivételek névsorát. Lovas családba születtem bele, de a lovakat mindig is nagy becsben tartottam, és ez manapság sem változott. Ismerek olyanokat, aki gyerekkorukban nem lovagolhattak. Azok közül vannak, akik azóta el is felejtették a lovakat, mások pedig ott keresik a lehetőségeket, ahol tudják.
2011. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért kérdeztem, mert amióta az eszemet tudom mindig is szerettem volna lovagolni, de sajnos nagyon szegények voltunk. Így felnőtt fejjel minden egyes pillanatot megbecsülök, és hálás vagyok a világnak hogy végre részem lehet benne. Sokszor látom hogy gazdag szülők lehozzák a gyereket, akik csak nyafognak (tisztelet a kivételnek). 6-10 éves csöpp gyereknek megvesznek mindent a legdrágábból (az összes többi emberke felszerelése nem kerül annyiba) aztán 2 alkalom után nyafog hogy teljesen elment a kedve a lovaglástól. Utána még a szülők pitiznek, hogy ha felül a pacira, akkor utána elmennek a McDonald's-ba, vagy vesznek neki egy drága játékot stb. Én meg meghaltam volna annak idején ha csak pár alkalommal lett volna ilyenre lehetőségem.
2011. nov. 10. 14:51
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló vagyok. Sajnos nem mindenkiben van elég kitartás és alázat. Én is megannyi embert ismerek, akinek abszolút nem való ló. Lehet most ezt így beképzeltnek hangzik, hiszen ki vagyok én, hogy megmondjam ki tarthat lovat és ki nem, de ha csak azt nézem, hogy valaki pusztán divatból lovagol, vagy csak azért, hogy utána kioktathasson mindenkit, pedig a szakértelme még jóindulattal sem nevezhető elegendőnek, akkor azt hiszem megtehetem, hogy azt mondjam, hogy inkább bár ne is tartana lovat. Noha nekem van lovam, idestova már egy évtizede, mégis vannak olyanok, akiknek apuci és anyuci a segge alá rakta, és így már azt hiszi, hogy ő a legjobb lovas az egész világon, és hajlamos mindenkit kioktatni. Nem aggódom ezek miatt, mert a lovakhoz kitartás kell, és rengeteg elkötelezettség. Ha valóban érdemesek arra, hogy lovuk legyen, akkor majd bebizonyítsák. Ha meg nem, akkor itt már nem is kell semmit sem mondanom.
2011. nov. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok. Bár engem a szüleim nem engedtek, mert: nem!

De 18 évesen addig kötöttem az ebet a karóhoz, míg sikerült megdumálnom, persze kis cselekkel: míg futószárról el lehet engedni. Csak hogy közöm legyen hozzá, meg ilyen érvekkel. Belementek, ridegtartásban tartott egy ember lovakat, lovagoltatott, oda elmentem. Jártam is kicsit, bár futószáron egyszer sem, csak körkarámban dolgoztunk.

Aztán szép lassan kezdtem ingyen lovagolni, és sokat voltam ott, segítettem ezt-azt (bár ugye boxtakarítás, meg ilyenek nem voltak). Szóval... igazából csak kint voltam.

Szüleim hagytak a támogatásukkal, de addigra nem volt gond.

De most van egy lovam, és ugyan nem egyedül élek, így el tudjuk tartani is.

De szerintem mindenképpen ennyire megbecsültem volna. Ha nem sznob lovast nevelnek valakiből, az megbecsüli.

2011. nov. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

29 évesen kezdtem a lovaglást, most 33 vagyok. Ebből kb egy év kimaradt, "szülési szabadság" miatt, meg egy kisebb lovas baleset miatt.

Én nem is azt mondanám, hogy jobban megbecsülöm, hanem az élet tapasztalatai alapján máshogy látom.

Eleinte nem is gondoltam, hogy saját lovat szeretnék, csak örültem, hogy lovagolni tanulhatok. Aztán egyre több lovon lovagoltam, egyre több oktató tanított és mindenkitől oktatótól/lótól rengeteget tanultam. Aztán úgy éreztem, hogy nagyon szeretnék egy saját lovat. Már az igényeimet is tudtam, mármint, hogy milyen tulajdonságai legyenek a pacimnak. Még mindig szeretnék, de nem is tudom, mit hoz a jövő. Nagyon mérlegeltem a dolgokat, aztán arra jutottam, hogy ha egy hónapban veszek két bérletet, kb akkor annyi kiadás lenne, mint egy saját ló. Éppen lakást vettünk a férjemmel, és tudtuk, hogy a közel jövőben gyereket is szeretnénk. És a munka mellett sem tudok annyit kijárni egy lóhoz. Szóval egyenlőre letettem a saját lóról. Na, jól elkanyarodtam a témától.

Megbecsülöm a lehetőséget? Hát hogy a fenébe ne, hiszen majd 29 évet vártam rá! Viszont egy 10 évest is képesnek tartok rá, hogy megbecsülje a lehetőséget. Egy gyerek még nem tudja igazán, hogy mit is szeretne. Te pl gyerek korodban nem próbáltál ki semmilyen sportot, táncot, valamit? Én pl sokféle dolgot csináltam (korcsolya, úszás, torna, tánc), de nem találtam őket magamhoz illőnek. (na jó, a repülés az volt) De ha lett volna lehetőségem a lovaglást is kipróbálni, ki tudja?

Keményebben edzek? Csakis annyit, hogy élvezzem! Ahogy érzem, hogy többet tudok teljesíteni, akkor lépek tovább.

2011. nov. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
09:24 jó volt ezt olvasni. "Viszont egy 10 évest is képesnek tartok rá, hogy megbecsülje a lehetőséget." Sajnos én az évek alatt nem találkoztam ilyennel. Azt látom, hogy a lovat egy nagy plüss állatnak tartják. Csak mosolyognak, hogy körbe-körbe járkálnak a pónival. Úgy fogják fel az egészet, mint más hétköznapi ember, hogy eszik egy sütit ebéd után. Ezért is írtam azt, hogy tisztelet a kivételnek.
2011. nov. 11. 20:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem feltétlen a felnőtt-gyerek életkortól függ, én 13 évesen kezdtem lovagolni, és nagyon megbecsülöm, mert simán mondhatnák a szüleim, hogy akkor most vége, annyira nem állunk jól anyagilag. 15 éves vagyok, tapasztaltam már, hogy annyit dolgoztam lovaglásért cserébe, hogy a végén már nem is volt túl sok kedvem lóra ülni, és azt mondom, hogy nincs is ennél szebb dolog. :) Szerintem az tudja ezt a sportot értékelni, aki már megtapasztalta valamilyen módon, hogy ez nem túl természetes. Mert mondjuk csak felnőtt korára lett rá lehetősége, vagy mert keményen dolgozott érte. Nekem is jelenleg van olyan lovaglás, amit fizetnek a szüleim, de ezen kívül is kijárok a lovardába segíteni, mert igazán szeretem, és nekem ez megéri. :) Sok kisgyereket látok én is a brutális árú sznob lovascuccokban (értem ezalatt azokat, amikor nem az adott dologért fizetnek, hanem a márkáét), de én csak elmosolyodom, mert nekik soha nem fog annyi örömet adni a lovaglás, mint nekem. :)
2013. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!