Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Heti hány edzésre van szükségem?

Heti hány edzésre van szükségem?

Figyelt kérdés

Három jármódban biztosan, szabadon tudok lovagolni de ezen kívül nem sok mindent tudok már, három éve abbahagytam a lovaglást szóval már lehet ezek se mennek.

Hetente hány edzés(60 perc) lenne ideális ha szeretnék biztos lenni magamban, idővel ugratani tanulni, különböző programokat megtanulni lovagolni és hasonló "finomságok" (belátható időn belül) de a legfőbb cél pillanatnyilag az hogy az általános kondimat fedezze a lovaglás.

Versenyekre nem tervezek menni szóval nem ahhoz mérten kérek tippeket. Köszi :)

18/L


Tudom kicsit "semmilyen" a kérdés de nem tudom mennyit menjek, nem akarom a szülők pénztárcáját túlterhelni de túl keveset menni se éri meg ha nem akarok leragadni három jármódnál és szeretnék nagyon magabiztos lenni lóháton. :)


2019. aug. 7. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Ez sok mindentől függ...

A legjobb a heti 4-5 nap.

De először elég a heti 2-3 nap, míg jobban bele nem jössz, s nem kezdesz el "szakosodni".

2019. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmi komolyabb célom nincs a lovaglással, csak hobbi (:
2019. aug. 7. 21:16
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Amennyit bírsz, amennyi kedved van.

Heti 2x ideális lehet. Én ennyiszer jártam amíg nem lett saját lovam.

2019. aug. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Kezdőként szerintem: Heti 2 alkalomtól már lehet fejlődni, heti 1 alkalommal elég nehézkes.

3 vagy tőbb alkalomnál pedig már igen intenzív a fejlődés.


Mivel te nem vagy kezdő, szerintem heti egy alkalom alatt is gyorsan fejlődnél, mert csak fel kell eleveníteni a dolgokat. Viszont később, amikor már új dolgokat tanulsz úgyis több alkalom kellene egynél.

Így én szemény szerint 2-3 alkalmat mondanék, már az elejétől.

2019. aug. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Edző hozzáállásától függ. Ha jól tanít és tényleg tanít, akkor heti 2-3 alkalommal már jól lehet fejlődni. Viszont, ha betesz másik 3 lovas mellé vonatozni, akkor járhatsz akár minden nap is, de újat nem fogsz tanulni. Szóval célszerű lenne olyat keresni, aki egyénileg foglalkozik veled, vagy mondjuk van még max 2 hasonló tudású lovas, akikkel lehet fejlődni, pl alap idomító feladatokat tanulni, ugrani.. Stb.
2019. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyszerre max 3 ember van egy pályán / egy edzőnél, voltam eddig 3 edzést nézni és elég sokféle lovas volt, volt hogy ugratni tudó és olyan aki egy hete került le futószárról volt egyszerre, ők különböző feladatokat kaptak sokszor,szóval az ügyesebb max annyiban húzta az újabb lányt hogy a ló szívesebben ügetett ha a másik előtte ment stb
2019. aug. 8. 15:37
 7/7 anonim válasza:
30%
Heti két alkalom tökéletes lesz, főleg az első pár hónapban. Majd ha szeretnéd fokozod, ha megteheted anyagilag. 15/L
2019. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!