Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Dijugratas. Magasság függő?

Dijugratas. Magasság függő?

Figyelt kérdés
Még nem lovagolok túl sok ideje de érdeklődés képpen én elég magas vagyok 180 cm. És a magasság függ A díjugratás hoz?
2019. aug. 29. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nem igazán. Találj egy akkora lovat, akin kényelmesen lovagolsz, és ennyi. Én 163cm vagyok, de az egyik versenytársam van sztem 180-185cm. Annyi, hogy kicsit magasabb a lova, mint az enyém
2019. aug. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs magassági korlát. Találni kell egy lovat, amivel arányosan összepasszoltok és jól ugrik. Olyan 170es marmagasságtól már jó vagy.
2019. aug. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm őszintén már benne volt az hogy de kármert nagyon is érdekel ez a sportág
2019. aug. 29. 12:24
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül a zsokéknál van magasság korlátozás, de az sincs kőbe vésve. Az a lényeg, hogy arányban légy a lóval és ne legyél 100 kiló, sőt férfiként inkább 80 a cél,lányoknak 70 kiló ilyen magassághoz ideális. Esetleg még a díjlovaglást kipróbálhatod, egyrészt, mert szép nagy lovon szép nagy emberek is ülhetnek, másrészt van átfedés az ugróval, mert a síkmunka idomító részét, ha finomítod kisebb kategóriákban tudsz indulni pl egy L-M szintig.
2019. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!