Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány év lovaglás után lehet...

Hány év lovaglás után lehet kimenni terepre?

Figyelt kérdés
Vagy ez attól függ, hogyha pl. Tudsz biztosan vágtázni, mert ha a ló megijed stb.. Ilyenkor az edző visz ki? Kb. Mennyi idő? Külön kell kérni az edzőt, hogy vigyen ki terepre vagy valamikor úgy dönt és akkor szól, hogy xy órán terepre megyünk?

2019. szept. 10. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%

Igen, attól függ, mennyire biztosan ülsz a nyeregben.

Én elmentem egy lovas házvégére, amiben 4 óránk lett volna, de a 2. nap esett, így az elmaradt. Az első nap csoportban volt órám, léptetést, ügetést tanultunk, második órára magánórára vittek, hogy a vágtát tanítsák nekem, és harmadnap vittek volna csoporttal terepre. Az csak sétalovaglás lett volna.

Életemben először vettem akkor lovaglás órát.

De többen voltak, az első órán velem, akik 1-2 éve lovagoltak már, és őket nem vitték el se magánórára, se vágtára, se terepre.

2019. szept. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
* lovas hétvégére
2019. szept. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, még egyet elírtam:

* másnap, harmadik órán vittek volna terepre

2019. szept. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Függ attól is, hányan vagytok. Én egyedül tanultam lovagolni, úgy értem, csak velem foglalkozott az oktató, nem csoporttal, így már szinte a kezdettől fogva jártunk ki terepre is, először csak lépésben, aztán később ügetésben, majd vágtáztunk is. Mikor már vágtáztunk, akkor mindig én mentem elöl, mert ha nem lát maga előtt másik lovat a ló, akkor nem kezd el versenyezni meg rohanni. Ha osztályban lovagolsz, és csoporttal mennétek terepre, ott több lovat kell kordában tartani, muszáj, hogy mindenki már normálisan tudja uralni az állatot.
2019. szept. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4: Akkor a lótól is nagyon függ, az enyém nagyon békés és kezes volt, első alkalommal egy vezényszóra elindult, egy másikra megállt, egy harmadikra sebességet váltott.:)
2019. szept. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Talán fel éve lovagoltam, mire kivittek terepre. Szigorú volt a tancsi nagyon
2019. szept. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem ül fixen a lovas, és nem tud irányítani 3 jármódban, nincs terep. Vannak kamikaze képzők, akik pár alkalom után kivisznek, de ha gáz van nem fogod tudni megoldani. Az, hogy ez mennyi idő, függ az edzőtől, egyéni kompetenciáktól, milyen sűrűn jársz lovagolni. Heti 2-3 alkalmas intenzív edzés mellett fél év alatt lehet terepbiztos tudást elérni. De ehhez rendes edzés kell, nem csak ahol körbe körbe vonatozol másik 4 lovassal.
2019. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha már ügetni biztosan tudok, mennyi idő, amíg a vágta teljesen biztosan megy? Heti 1 óra edzéssel?
2019. szept. 11. 15:25
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha futószáron kéz nélkül megy 5-6 kör tanügetés kengyel nélkül, akkor futószáron lehet a vágtát tanulni. Nálam ez a beugró hozzá. Aztán ha szabadon már frankón ügetsz, irányváltások is jól mennek, futószáron biztosan ülsz vágtában, akkor szabadon is lehet vágtázni, gyakorolni.

Hogy neked mennyi hiányzik ehhez azt csak az oktatód/edződ tudja. Van olyan lovasom, aki az alapoktól 1 év alatt eljutott oda, hogy ugorjon, amatőr versenyeken is indul.

2019. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9: Hol tanítasz? Mennyi egy óra?
2019. szept. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!