Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell ezeket csinálni?

Hogy kell ezeket csinálni?

Figyelt kérdés
Mikor szabadon mész a karámban akkor a "kanyarnál" nekünk kell a lovat elfordítani vagy magától fordul? A kis kört, nagy kört, átlóváltást, hogy kell csinálni? Ha a lovat balra akarom fordítani balra helyezem a súlyom, kicsit húzom a bal kezemmel a szárat és jobb lábbal kicsit megnyomom az oldalát? Hogy kell egyáltalán elindítani a lovat és lépésből ügetésbe? Régen óvodás koromban lovagoltam és most kimaradt egy kis idő és nem emlékszem rá félek hogy az oktató azt hiszi, hogy tudom, aztán meg jól elcseszem :/. Kérlek segítsetek!! 💗💗

2019. szept. 22. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a teljes lovardában lovagolsz akkor nem fog fejjel a falnak menni értelem szerűen, a fal mentén kanyarodni fog. Ha nem akkor belső szárt húzol magad felé, külső csizmával "tolod" befele. Ez kis körben és nagy körben szintén.


A kis kör az értelem szerűen kicsi, én akkorát szoktam amekkorát még kényelmesen be tud venni a ló.

Átlóváltás az az, mikor (tegyük fel) a téglalap egyik sarkából az átló mentén átmész a másikba és ha addig a bal kezed volt befele akkor a másik sarokban arra fordulsz amerre már a jobb lesz.


Lépésből ügetésbe: rászorítasz mindkét csizmáddal a hasára, kicsit meg is "rugdoshatod" (óvatosan, de határozottan).


Egyébként nem kell félni, meg kell kérdezni ott az oktatót. Azért van ott hogy segítsen, meg hát ezért fizettek.

2019. szept. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi💗💗
2019. szept. 22. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első kicsit pontatlan volt.

Kiegészíteném.

A kiskörnek: 10 méter átmérőjünek kell lennie


a nagykörnek: 20 méter


átló váltás meg a hosszúfal elejétől indul és a hosszúfal végén végződik.


Kanyaroknál mindig belső szárt húzod belső csizma hevedernél külső csizma heveder mögött egy tenyérnyivel (kb)


Ha a lovad levágja a kanyart akkor se húzod a külső szárat hanem csak a belsőt és tolod kifele belső csizmával. A ló mindig befele vagy előre nézzen. Kifele sose.

2019. szept. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz semmit, úgyis futószárra kerülsz. Remélhetőleg legalábbis.
2019. szept. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem ezt a hozzáállást. Az oktató azért van, hogy ezeket elmagyarázza, megtanítsa. Egy jó oktatónál 2 irányú a kommunikáció. Mindig hangsúlyozom a lovasaimnak, ha valamit nem tud, nem ért vagy csak egyszerűen kíváncsi, nyugodtan kérdezze meg, és inkább tőlem, mint pl itt a gyakorin. Sőt ugyanazt megkérdezheti többször is. Ezért vagyok, ezért kapom a pénzem.

Ne félj kérdezni. Amelyik oktató lepattint, azt messzire kell kerülni, mert ezek szerint nincs tisztában a szerepével. Ez nem olyan, mint a suliban, hogy a tanár ledarálja az anyagot, aztán ennyi. Sőt én kifejezetten szeretem, ha valaki kérdez, mert akkor látom rajta, hogy tényleg érdekli amit csinál.

Nem az a ciki, ha nem tudod, hanem ha félsz megkérdezni és magánakcióba kezdesz!

Hiába írjuk le mi lenne a helyes segítség, azt ott kell látni helyben, hogy mit csinálnálsz.

2019. szept. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!