Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló fogprobléma! Tapasztalatok?

Luc5o5 kérdése:

Ló fogprobléma! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 4 éves szürke kancám. KB. 2 hónapja van nálunk. Még nyers, de képzését megkezdtem. Elég nyugottan tűri a feladatokat és a belovaglást amit most csinálok vele, de idegen dolgoknál nagyon ijedős és még nem tudtam neki mindent megtanítani. Pár napja kijött hozzánk a kovács és az állatorvost is mert úgy vettük észre baj lehet a fogával. Azt mondták reszeltetni kell. Eddig nem sok lovam volt és egyiknek sem volt fog problémája ergó e téren nulla tapasztalatom van. Aki már esetleg átélt ilyet tapasztalt ilyet az tudna segíteni mien is ez pontosan? A ló hobbi ló otthon tartom a társával. Régi gazdája nem tanította semmire.

Tapasztalatok? Természetesen majd az orvossal is megbeszéltem ezt hogy hogy lesz, de a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok. Pl hogy összegben mennyi egy ilyen kezelés.


2019. okt. 1. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy mennyibe kerül, fogalmam sincs. De jön a doki, valami világos helyen kikötteti veled a lovat, még egyszer megnézi, bead neki egy derekas adag nyugtatót, felteszi rá a szájpecket, hogy nyitva legyen a terület, és gépi vagy kézi reszelővel rendet rak. Ló a teljes ébredésig kikötve, nem ehet, nem ihat, mert félrenyel. 2-3 napig hülyén fog rágni, aztán megszokja az új protkót. 1-2 napig zabla sem kell a szájába.
2019. okt. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló nagyjából le is írta a lényeget. Ami nagyon fontos: szájterpesztővel nézze meg a doki és a leghátsó fogakat (kb. könyékig be kell nyúljon) is kezelje! Ha csak immel-ámmal belenéz és az első pár fogat reszelgeti az lószart sem ér, óvakodj a hozzá nem értőktől!

20-25.000Ft körül mozog egy ilyen kezelés, persze helyenként extrém módon eltérő lehet az ár.

A ló valószínűleg bódítva lesz, nem igazán szokta megviselni őket és nincs hiszti, mivel az eszközök màr a bódult állapotban kerülnek elő. Pár nap alatt megszokják a rágást is. Melegebb időben célszerű megcsináltatni, mert a bódítás miatt könnyen kihűlhetnek a hidegebb éjszakákon. Figyelj rá nagyon aznap-következő nap.

2019. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem csak reszelés hiánya lehet a gond, hanem gyulladás is. Nálunk tavasszal az egyik lónak farkasfogat húzták, mert bezavart a zablának.
2019. okt. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat. Holnap már jön is a doki!
2019. okt. 3. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!