Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez megfelel?

Szerintetek ez megfelel?

Figyelt kérdés

Barátnőmnél lesz bértartásban a lovam, és kíváncsi vagyok hogy ezek megfelelőek-e

4kg árpa, 1kg kukorica, kókusz zsírt rá.

Emellett széna.

4 éves gidrán csődörről vans zó, hobbizunk vele.


2019. okt. 6. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem.

1- hobbilovat heréltetni kell, könnyebb neki is, nektek is

2- fiatal lovat nem fűtünk, elég dinnye magától is

3- pláne, ha nem kemény képzésben van, csak hobbizik

4- ad lib széna, ha fogyna, akkor lehet esetleg finoman, lassan etetni

2019. okt. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Bizotsan nem heréltetjük, így is jól megvagyunk. Okulva abból, hogy a másik 6 éves lovat is heréltették és behülyült. Persze nem minden ló ugyanolyan, de minek heréltessem, ha nekem így is jó, és neki is?:)

Túrázáshoz használjuk, 30kmket megyünk velük.

2019. okt. 6. 17:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Árpa ok, kukorica felesleges vagy elég egy maroknyi. Széna mindig legyen. Kókusz zsírról még nem hallottam, hogy lónak adnák, pedig nem ma kezdtem. Inkább egy kis étolajat vagy napraforgó magot adj neki, esetleg forrázott lenmagot.

Ha elbírsz vele, ok legyen csődör, de én is herélés párti vagyok.

2019. okt. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor megpróbálom, megbeszélni a kevesebb kukoricát. Bár így etet 5 éve és a lovai tök jól néznek ki.

2019. okt. 7. 19:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak esetleg azért lehet hátrány hogy csődör, mert ugye külön karám kell neki, más lovakkal nem mindig lehet összeengedni őket, és lehet neki ez így nem olyan jó neki.
2019. okt. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsánat lehagytam hogy szerintem sem kell fiatal hobbilovat ennyire befűteni, de igazaból ki kell tapasztalni mi a jó a lónak😊
2019. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!