Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rossz a lónak ha eső után a...

Rossz a lónak ha eső után a vizes homokon edz?

Figyelt kérdés
Igazából, pár hete kaptam meg legelső lovamat, de az ilyenekbe még nem vagyok biztos. Amikor még istálló lovon lovagoltam mindig fedeles pályán voltunk, de jelenleg itthon tartom a lovam, és nincsen fedelesünk. Úgy voltam vele hogy inkább biztosra megyek, mert nem szeretnék semmi problémát neki. Egyes emberek azt mondták hogy nem tesz jót a patáinak, de közben azt is már mondták hogy nem lesz semmi gond. Előre is köszönöm a választ :)
2019. okt. 10. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Lovaknál is előfordulhat a csonttörés kockázata, nem?! Állatorvost nem kérdezel meg online...?!
2019. okt. 11. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire vizes a homok, ha nagyon sáros és csúszkál akkor az persze hgy rossz, de egy kis esőtől nem kell megijedni
2019. okt. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha csak nedves de nem csúszós a talaj akkor lehet lovagolni rajta
2019. okt. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi még nyáron locsoljuk is a homokot. Egyrészt nem porol, másrészt nem süllyed annyira a ló sem. Ha szarrá van zárva és csúszik, az veszélyes, akkor mi se használjuk, de ha csak a felső része nedves teljesen jó. Meg ha így süt a nap, ami reggel még gáz délutánra már lehet használható.
2019. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem annyira vizes. Szóval nem csúszik. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat 🙂
2019. okt. 11. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy az hogy egy talaj jó e a ló lábának vagy nem, az nagyon sok tényezőn múlik, pl. mennyire mély, mennyire ázott fel, stb. Nem rossz indulatból írom, de ezt célszerű tudni megállapítani, mielőtt lovat veszel, mert sok (láb)problémától kímélheted meg magad hosszútávon. Nekem pl lábproblémára hajlamos lovam volt és az állatorvossal egyetértve a kinti pályánkat teljesen kerültem vele mert nem volt ideális a talaj a lábának. Versenyen is volt, hogy túl kemény volt neki. Persze ez egy extrém eset, csak mesélem, hogy ilyen sok mindenen múlik.
2019. okt. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem annyira vizes, hogy veszélyesen csúszik, akkor a nedves/vizes talaj inkább jót tesz, mint ahogy a reggeli harmatos fűtől sem olvad el a ló patája, sőt egészségére válik.


Persze – ahogy fentebb már volt, aki utalt rá – vannak sajátos szempontok, ami miatt bizonyos körülmények között mégsem jó egy pálya ANNAK a lónak, mert pl. túl kemény, vagy túl süppedős.


Ha patkolva van, akkor különösen nem jó a sár, mert az akár le is tudja kapni a patkót.


Persze mindenre van megoldás, mint ahogy régen akár jeges úton is lovaztak, de megfelelő patkót használtak, és józanul, az időjárási viszonyoknak megfelelően hajtottak, lovagoltak...

2019. okt. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!