Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az ha a ló lábán...

Mit jelent az ha a ló lábán "vizes pók" van?

Figyelt kérdés
Kerestem google-ban de semmi olyat nem adott ki ami használható. Tudnátok nekem linket küldeni vagy elmondani, hogy ez mitől van, hogy lehet megelőzni, gyógyítani stb.
2014. jan. 12. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:

a lágypók két féle lehet, ezt a leírást találtam neked:

"Ízületipók az ízületi tokszalag ízületi nedvet tartalmazó tágulata. Sántaságot nem okoz, de ha több és nagyobb van belőle, az a szervezet lazaságát árulja el. Az ínhüvelypók az ínhüvely tágulata, amely puha tapintatú. Megerőltető munka után lép fel e gyulladás, később már nem érzékeny rá a ló, de egész életre megmaradó szépséghiba."


gyógyítani legjobb tudomásom szerint nem lehet. valaki nemrég kérdezte, hogy ilyen pókos lábú lovat megvehet-e és én akkor is azt írtam, hogy ez olyan "hiba", hogy ha a már meglévő lovadon kialakul, onnantól jobban odafigyelsz rá, de ezért el én nem adnám (nem is adtam, volt ilyen lovam), de már pókos lábú lovat meg nem vennék, mert ahogy itt is írják az arra utal, hogy a "szervezet lazaságát árulja el", hogy megerőltetőbb munkára nem alkalmas, "gyengék" a lábai.

2014. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!