Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen balesetetek volt ebben...

Milyen balesetetek volt ebben a sáros-vizes időben lovaglás közben? Égő, ha valaki leesik a lóról?

Figyelt kérdés
vagy elesik stb.
2012. okt. 31. 21:24
 1/5 x) ***** válasza:

Egyáltalán nem gáz ha valaki leesik, sőt nagyon is hozzátartozik a lovagláshoz. Esni is meg kell tanulni és az önbizalmad is növeli ha vissza tudsz ülni utána. Az egy dolog hogy egy darabig jót röhögnek rajta (jó esetben veled együtt) de aki ezt égőnek tartja az inkább messziről kerülje el a lovakat.

Komolyabb lovas balesetem nem volt még eddig sáros időben, egy kisebbre emlékszem még tavalyról amikor vágtában kicsúszott a lovam lába de szerencsére reflexből kihúztam a lábam a kengyelből szóval nem esett rá. Gyorsan felállt, megnéztem a lábait, nem lett semmi baja szóval ment minden tovább. :)

2012. okt. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is és a ló is elcssúsztunk egy kanyarban, ugyanis vágtáztam és nem bírtam visszafogni a lovamat
2012. nov. 1. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy nagyon fiatalka pacit lovagoltam, előbb értem ki a lovardába, mint ahogy be lettem volna írva a fedelesbe, de úgy voltam vele, hogy addig bemelegítek vele kint. Mások is, hasonló célzattal, lovagoltak, úgyhogy léptettem, és egyszer csak úgy döntött, hogy akkor ő most megijed az A betűtől a négyszögben, nyilván az első ugrásnál meg is csúszott, nagyon megijdet, aminek az lett a vége, hogy leugrottam a hátáról, aztán mikor visszaültem fél órán keresztül nyugtattam és magyaráztam neki, hogy az A betű nem harap.


Az esés olyan mint a vágta, meg kell tanulni, hisz hozzátartozik a lovagláshoz, az esetek 90%-ban a lovas hibája, nem a lóé, a legprofibbak is leesnek, ezen, főleg akkor, ha nem súlyos a dolog csak nevetni szabad.


Volt olyan, hogy ugrásnál béna voltam, kiesett a lábam a kengyelből, érkezésnél már a ló nyakán ültem, aki kedvesen megállt, letette a nyakát és hagyta hogy lecsússzak rajta.

A fél lovarda, velem együtt sírva nevetett.


Viszont senki nem jött oda hozzám, hogy minek lovagolok, ha ilyen megtörténik velem, szóval nyugi :)

2012. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én lóval estem kanyarba, azt hiszem ügetésbe. Aki látta, azt mondta, hogy a ló is béna volt, mert megcsúszott, és ahogy segíteni akart magának, csak mégjobban kicsúsztak oldalra a lábai. Én gördültem egyet a hátamon és felugrottam. Azt hiszem mind a ketten eléggé meglepődtünk. Visszaültem és mentünk tovább :D
2012. nov. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lóval együtt estem, terepen. Múlt héten megbotlott és elesett, ráesett a lábamra de aztán visszaültem és mehettünk tovább.
2012. nov. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!