Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Herélt nagy ló és mén póni...

Herélt nagy ló és mén póni együtt?

Figyelt kérdés
Van egy herélt nagy lovam telivér x sport 175cm magas kb, és egy póni ménem 115cm magas kb. Sokaig nem engedtem ossze oket a legelon. Az istalloban is egymas mellett vannak boxban. Csak ok vannak nekem ketten lovak. Egy hete osszeengedtem oket a legelon. A kicsi a nagy hatara allt mire a magy felerugott es kb ennyi volt. Pici rugdosodas volt még egymas fele. Utana par napig semmi nem volt. Eloszor a nagy ment le aztan a kicsi es a nagy mindig udvozolte is hanggal a kicsit, megszagoltak egymast es ettek. Aztan valamelyik nap delutan volt egy nagyobb balhe. Egymas s*ggel fordulva soroztak egymast vinnyogva. A kicsinek kicsit egy vekony borke olyan 1 centi kiterjedesu, feljott a szajan alul is es felul is ami kicsit verzett is. Meg az egyik szemevel kicsit hunyorgott de halistennek nem lett nagyobb baj. A nagy lo az egyik hatsojat nem akarta letenni egy kis ideig de mozgas kozben nem volt santa es ralepett. Csak gondolom hirtelen rosszul esett neki. Aztan 2 napig nem voltak osszeengedve. Majd ma megint kitettem oket egyutt es volt egy sunyitos csapos "udvozlese" a nagynak a kicsi fele mire a kicsi hatat forditva felagaskodott es vinnyogott. Azota ahogy latom ha a kicsi a nagy fele tart es sunyit a nagy elsetal, ha a nagy s*ggehez nyomja az orrat akkor is elsetal a nagy ameddig a kicsi beken nem hagyja. Maskor ilyenkor a nagy mar rugott. A kicsi ha felemeli a fejet amikor a nagy fele tart es probal a nagy orrahoz csipni a nagy csak felemeli a fejet aztan eszik tovabb. Maskor ilyenkor sunyitott vagy csapott. A kicsi sunyitva zavarja el a nagyot es a nagy elall az utjabol elsetal. Eddig ilyen nem volt. Lesz ebbol nagyobb baj h men es herelt egyutt van? Vagy ledz még csetepate? Vagy most kezdene helyreallni a rend? Es azok a rangsor "beallitasa" miatt volt? Maradhatnak egyutt vagy tegyem kulon oket?

2019. okt. 18. 11:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a herélted behódolósabb típus akkor van rá esély hogy rendeződnek a dolgok. Figyeld őket az elkövetkezendő napokban.

Viszont, ha át akarja venni az irányítás a pónitól az meg szinten domináns és nem hagyja neki, akkor mindig lesznek balhék és külön raknám őket a biztonság kedvéért.

(A póni heréltetése is megoldás lehet.)

2019. okt. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!