Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért olyan furcsák a lovas...

Miért olyan furcsák a lovas emberek?

Figyelt kérdés
2019. okt. 19. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Miben furcsák??
2019. okt. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
70%
A magaslati levego : /
2019. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azokkal lehetne összehasonlítani akik vitorláznak, nagyra vannak magukkal és csak erről tudnak beszélni.
2019. okt. 19. 18:39
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Én is lovas ember vagyok még sem érzem magam furcsának sőt... Biztos van egy olyan részük a lovasoknak akik fenn hordják az orrukat de szerencsére én nem ismerek ilyen embereket. Mondjuk én mint lovast néha engem is zavar hogy mással nem lehet másról beszélni csak a lovakrol. Viszont nem mondanám magunkat furcsának xD
2019. okt. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
És miből szűröd le hogy nagyra vannak magukkal? szenvedélyéről, arról amit nagyon szeret, meg sok ember dumál akkor is ha másokat idegesít.
2019. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
a föld fölött járnak
2019. okt. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
"magas lóról beszél"
2019. okt. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
A lovasok teljesen más világban élnek, mint az "átlag" emberek..egy sokkal szebb világban..
2019. okt. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy rendes lovas nagyon felelősségteljes, tudja, hogy szinte minden apró félrelépés veszélyt rejtegethet. Pl. Egy kilógó szeg a lószállítón, egy lelógó szár a ló nyakán stb. Nem egyszerű sport. Nem is sport, hanem egy életstílus, nem olyasmi amit egy átlag ember fel tudna fogni. Igen, a lovakról tudunk legjobban csevegni, lehet hogy másról alig tudunk valamit (persze személyfüggő, én is tudok, csak kevesebbet). Igen, sokszor beszélünk tárgyakhoz, stb. Egy-egy ijedősebb lónál minden leeső kefénél vagy akárminél, ami megijesztheti a lovat beszélnünk kell, hogy senkinek se essen baja. A ló nem olyan mint a kutya, vagy akármelyik háziállat. Szóval ha csak megszokás is, de sokszor olyan helyzetben adunk ki lovas hangokat (pl sissegés, hó stb..), amiben egy normális ember hallgatna.

Van egy csomó furcsaságunk, ha így nevezitek, de van okunk rá. Nekünk egy edzés, ha nem rohanunk nem egy óra, hanem minimum 2 (pucolás, stb.), Ha sietünk másfél. Sok időt elvesz az életünkből, külön gondolkodásmódot igényel.

Nem kell csodálkozni, ha mások vagyunk. Én is sokszor agyalok, hogy miért tesz ilyen logikátlan, megfontolatlan lépéseket egy 'normális, átlagos' ember. Szerintem mindenki furcsa. Na de remélem nem baj, ha nem arról szeretek beszélni, hogy lekéstem a buszt, vagy hogy mariska melyik pasival kavart a hétvégén. Sok mindent írhatnék még, de inkább befejezem, remélem segíthettem, hogy ne ítéljenek annyira minket, mert én szinte csak ítéletekkel találkozom. Ha valamit rosszul mondtam volna, nyugodtan jelezze, aki észreveszi, kíváncsi vagyok a többiek véleményére. :)

2019. okt. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Ráadásul a ló nem olyan, mint a bicikli, vagy egy labda, hogy veszel egyet, aztán gyakorolsz, ha tönkre megy megjavítod vagy veszel egy újat. Ha te rosszul csinálod a sportot, a lóban is kárt teszel, ha továbbadod az 'elrontott' lovat, egy egy kis hibáért hónapokat kell szenvedni, hogy az adott ló leszokjon róla. És ez a jó eset, mert még egészségügyileg nem ment tropára a ló, csak mert az illető nem értett hozzá, nem figyelt eléggé.
2019. okt. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!