Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért idegenkednek az emberek...

Miért idegenkednek az emberek jobban attól, ha egy 20 éves fiatal 500 lovas autót vezet, mintha egy 500 lovas 40t-ás kamiont vezetne?

Figyelt kérdés
Csak mert teherautóval könnyebb kárt okozni, ha bajt csinál valaki
2016. nov. 15. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

20 évesen nem éehet 40 tonnás kamiont vezetni. C jogsihoz legalább 21 éves kell, hogy legyen, aztán még 2 év a nehézpót vizsgáig (E kategória), 40 tonnás szerelvény C+E

De a lényeg:

Általában csak b@$$za az emberek szemét, hogy olyan fiatalon olyan verdát hajt (pedig nem minden 500 ló körüli autó kerül sokmillióba) Az én környezetemben az is sokaknak b@$zta a szemét, hogy 21 évesen egy 14 éves Opellal (116 lovas) közlekedtem. mondjuk ha elég balf@$z vagyok, azzal az autóval is tudtam volna nagy kárt csinálni, nem kell ahhoz se sokszáz lóerő, se sok tonna.

2016. nov. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen csak az irigység, sokan még az utcán sem látnak egész életükben 500 lovas autót, nemhogy olyat birtokoljanak 20 évesen.
2016. nov. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Én senkit se ismerek aki 20 évesen 500lovas autót vezet :D. Vannak gazdag fiatalok de általában egy mezei audit, bmw-t vezetnek max 200 lóerővel.

Sőt a legtöbb felnőtt embernek még 300 lovas kocsija sincs, nem hogy a 20 éves gyerekeiknek.


20 évesen nem lehet jogsid kamionra és a kamion nem is megy úgy mint egy suv vagy sportkocsi, másrészről a kamionok cég tulajdonban vannak, amiket látsz az utakon egyik se a sofőré hanem a cégé ahol dolgoznak.

2016. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
azért egy 500 lovas kamionnak kicsit más a dinamikája, mint egy ugyanolyan erős sportautónak, nem?
2016. nov. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Engem jobban idegesít, ha 50-60 éves vasárnapi sofőr bizonytalankodik és erőlködik előttem/mögöttem egy ilyen autóban. 20 évesnél se életbiztosítás egy ilyen izomautó, soknak nincs meg a kellő felelősségérzete és gyakorlata hozzá, de legalább a reflexei jók.

Amúgy meg, ahogy írták, a balf..sz 100-as Skodával is össze tudja törni magát, és ami nagyobb baj, másokat is.

2016. nov. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Nemtudom ez az "500 ló" honnan jött neked,lényeg hogy még egy kamion sincs annyi...


Ahogy kasosz már írta,a Magyar rendkívül irigy nép.

Veszel egy autót: "mennyi volt,miért pont ebbe a színbe vettem",-de vannak olyan pofátlanok is akik egyenesen megkérdezik miből telt rá..

Nyáron a szomszéd kölcsönadta az A8-át,hogy hozzak cigit meg ezt azt.Leálltam a trafikmutyinál és rendesen elkezdtek zúgolódni amikor megláttak-persze úgy hogy véletlenül se értsem XDD

Magyarország Én így szeretlek! XD

2016. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem valamilyen szinten kulturális okai is vannak.

Például az Egyesült Államokban teljesen természetes dolog ha egy huszonéves "gyerek" egy több 100 lóerős V8-asal jár.

Én itt élek és látom mi a helyzet.

Nemrégiben például az egyik ismerösöm fia, aki 23 éves 15ezer$-ért vásáról egy 2011-es GT Mustangot ami 400 valahány lóerő.

Na mármost itt ez teljesen elfogadott dolog, ennyi pénzt viszonylag könnyedén összelehet szedni, és sok fiatal jár mustangal,camaroval,challengerrel... 350zből is sok van, ezek itt népsportautók, teljesen hétköznapi dolog ha naponta 10-20 ilyen autót látsz.


Otthon ha megjelensz valami ilyesmivel akkor meg hát sajnos megy az irigység nem is kicsit..

2016. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%
#6-os: az5t tudod, hogy a német meg osztrák még fel is jelenti a szomszédját, ha úgy gondolja? Csak mert olyan autóval jár. Vagy mert nem tart rendet az udvarán.
2016. nov. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert az ember mint olyan, irigy. Ha ezt tagadja is, akkor is. Ez egy velejáró, nem befolyásolható érzelem, mint a szerelem, vagy undor.

Az irigység nem feltétlenül egy rossz dolog, azt mutatja, hogy nem vagy megelégedve a mostani helyzetednél, és többet szeretnél. És persze megvannak ennek is a lépcsőfokai. Ha a szomszédod egy 1.6-os Astrával jár, te pedig egy 1.4-essel, nem feltétlenül irigyled, mivel a megélhetésetek egymáshoz viszonyítva közel azonos. De ha az újgazdag frissjogsis tomika kap az apjától egy szalon mercit, az már üti az ember orrát, mert rögtön elkezdi összehasonlítani a saját életútját. Hogy ő ebben az időben még biciklivel járt, két zsömlét evett egész nap, és amúgy sem fogadott el volna ennyi pénzt az apjától, ha mégis, akkor meg máshogy költötte volna.

A másik ember vagyonát rögtön a saját morális cselekedeteivel akarja felülmúlni. Így működik az ember, ez nem is lesz máshogy.

A kamion pedig egy munkajármű, nem összehasonlítandó egy "élvezeti cikkel", ezért egy átlag polgárt nem is fog érdekelni.

2016. nov. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 BiTOPro97 ***** válasza:
41%

Talán mert már a Golfokkal is disco balesetek tömkelegét okozzák. És volt a Eva Rezesova eset, meg hasonlók. :(

Vezetni csak 0%-os/semmi alkohollal, semmi más tudat módosítóval amikkel nem is élek és kipihenten, nyugodtan!

Jelen van egy 407PS és 553HP autóm - most a műszaki paramétereket tudjuk némileg különbözik a PS és HP, saját távmunkás - grafikus illusztrátor - két éves keresetből, egyetem mellett. Végül is már, hogy az új autóim eladtam bőven lefedi a bérem az áruk. És a szociális ollónyílása, az előítéletek - amik részben nem alaptalanok, sajnos sokaknál - , és sajnos irigység ami régi magyar kor.

Sok országban azt mondják de jó, milyen jó autód van. Tudom, mert apámnak mindig jó autói voltak, és azzal is jártunk sokfelé.

Mögöttem meg van, öt éves ha nem is autós, de motoros motorsport múlt, nehezen találni nálam előzékenyebb vezetőt, de mivel nem újonnan vettem az autókat nem én döntöttem el, hogy fel legyen tüntetve a típusszám. Sokat járok ki Münchenbe ott kapásból bő fél-fél órát spórolok meg a 550xi-es erélyével, csak német földön, és akkor előzések biztonságosságáról, hogy nem jön a faromba olyan rövid idő alatt egy autó 250km/h felett sokat jelent, ez már Ausztriában is előfordul, hogy valaki megy mint a meszes. Persze jó őket vezetni is, ezért is jogsira amúgy is vigyáznék. Meg én a forgalom dinamikája miatti szabály szegéseket sem szeretem. Hova kell az kis idő?


A kamionnal tényleg nem összehasonlítható. PÁV vagy mi, meg nem a fiatal, hanem török, meg más balkáni kamionosokkal van a baj igazából.

2016. nov. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!