Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovardák Budapesten és környékén?

Lovardák Budapesten és környékén?

Figyelt kérdés

Láttam egy pár kérdést külömböző lovardákkal kapcsolatban illetve én is írtam egy kérdést régebben, de nem érkezett egy válasz se, ha máshova érkezett is, semmi hasznát nem lehet venni. Mostanában szerintem sok ember bajlódik új lovardák keresésével mivel nincs sok információ. Sajnos Magyarországon sorra mennek csődbe és zárnak be a lovardák. Ha nem zárnak be, akkor meg istentelen körülmények között tartják a lovakat, nincsenek az oktatók megfelelően képezve, bunkók az emberek stb.

Szóval arra gondoltam, hogy megpróbálok segíteni egy kicsit és leírom a véleményemet, pro-contra dolgokat a helyről, hátha valakinek hasznos lesz.

Ha valaki szívesen megosztana a saját véleményét akár egy lovardáról amit már említettem akár egy újról, szívesen várom.

Kérlek titeket ne legyen konfliktusok csak azért, mert valaki mást gondol egy adott helyről, mindenkinek megvan a saját véleménye és ez így is van rendjén. Ne tiporjuk földbe a másikat.<3



2019. okt. 26. 15:46
 1/7 A kérdező kommentje:

Cseresznyevirág lovarda:

A nyáron mentem el kipróbálni a helyet. Egy osztálylovagláson vettem részt, szívesebben mentem volna egyénire, hogy bemutatkozzunk rendesen és fel tudják mérni, hogy hol tartok. Felültettek egy aranyos haflingire semmi baj nem volt vele. Az edzés egyszerű volt, csak talajmunkáztunk, rudak se voltak. Azt furcsálltam, hogy nem javított ki semmit az ülésemben, mert elötte nagyjából másfél hónapja lovagoltam utoljára, és kicsit berozsdásodtam. Örültem volna egy kis kritikának. Csak annyit mondott, hogy hátul a váll lenn a sarok de ezt se kifejezetten nekem hanem az egész osztálynak mondta.

A lovardában van tereplovaglás is, de azon nem vettem részt.

Van fedeles, egy kisebb és egy nagyobb pálya, angol boxok és nagy legelők az út másik oldalán.

A lovarda jól megközelíthető akár tömegközlekedéssel. Egy családias lovarda inkább kisebbeknek. Ha versenyezni, ugrani szeretnél, akkor nem ez a te lovardád.

2019. okt. 26. 15:56
 2/7 A kérdező kommentje:

Szilágyi Lovasudvar:


Én most jöttem el erről a helyről egy év után, előtte még vagy 3 évet oda jártam (közben egy évre váltottam, utána visszamentem).

Régen egy nagyon hangulatos hely volt, sok oktatóval és jó lovakkal. A lovarda nagyon szép még a mai napig is.

De mosmár nagyon megváltozott a hely. Nincsenek oktatók, csak a tulaj oktat éjjel nappal. Az árak felemelkedtek, nem jó az ár-érték arány. A lovak ahhoz képest, hogy mennyit dolgoznak kicsit alultápláltak, jobban látszik a bordájuk mint kéne stb (az egyik ló télen kb egy hónapig lovagolhatatlan volt annyira lefogyott).

Van lehetőség versenyezni, ugratni, van újabban tereplovaglás is, de arra már nem mentem el.

A lovarda szép lassan csődbe megy, de ezt jól fedik el. Ha valaki ki akarja próbálni, nyugodtan de én hosszabb távra nem ajánlom.

2019. okt. 26. 16:04
 3/7 A kérdező kommentje:

Palotai Sport és Versenyistálló:


Ez a lovarda látszatra nagyon tetszett de sajnos nem volt lehetőségem kipróbálni. Hívtuk ezerszer a facebookon megadott telefonszámot, küldtünk rá sms-t, küldtünk e-mailt az oldalon megadott címre, semmi. Nem válaszoltak nem hívtak vissza egyszer felvették a telefont de nem hallot minket a hölgy és csak haló-zott.

Ha valakinek van tapsztalata, ossza meg, engem is nagyon érdekel.

2019. okt. 26. 16:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Palotai lovarda:

Ha erdekel, privatban kuldok szamot. Naluk lovagolok jelenleg, az en igenyeimnek most tokeletesen megfelel. Ugro vonalon oktatnak, minden oran legalabb rudazos feladat van a haladoknak. Osztaly max 3 fo, de van egyeni edzes is, terepet is szerveznek. Fedeles nincs sajnos, de a palya minosege nagyon jo, eddig meg nem volt gond az eso. A lovak nem befasult, eletunt iskolalovak, kapnak rendesen enni, igy van kedvuk is menni, nem lehet csak utazni rajtuk, tenyleg oda kell figyelni es lovagolni. Ha jól tudom, egy edzo van jelenleg.


Cseresznyevirag:

Nagyjabol egyetertek a te velemenyeddel, egyedul a csaladias kifejezest nem tartom helytallonak, sokkal inkabb tomeglovarda, bar viszonyitas kerdese, a palotaihoz kepest mindenkepp. Itt max nagyon alapokat tanitanak, bar szamomra kerdes ennek szinvonala is, ha nem javitanak konkret hibakat, csak altalanos "nyomd le a sarkad" instrukcio van.


Katlan lovarda (17.ker)

Regebbeb tanultam naluk, elegedett voltam az oktatas szinvonalval, a lovak allapotaval. Uj helyre koltoztek, ott mar nem tudom van-e fedeles, illetve regen az osztaly is max 2-3 fo volt, ez nem tudom valtozott-e. A terep a Merzse-mocsár mellett gyonyoru. Amator, gyeposz versenyekre is van lehetoseg, ugroalapok elsajatitasa is megoldott. Par evvel ezelotti tapasztalatom alapjan ajanlom oket.


Aranypatko (Buda)

Kb mint a Cseresznyevirag, de kis letszamu osztaly, sok oktato, átlagos lovak, van fedeles. Terep van, ugrasra nincs sajat lo nelkul lehetoseg. Nagyjabol az atlagos hobbilovarda szinvonal, aki budai es kozel van neki, sztem megeri, bar csak par alkalommal voltam, nincs nagy ralatasom.

2019. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Érsek Ákos ***** válasza:

Szia!


Én a Nemzeti Lovardába járok, nekem bevált. Nagyon türelmesek az oktatók, figyelnek a lovasokra, még gyermekeket is oktatnak. Bátran ajánlom neked. :)

2019. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nemzeti lovarda


Jelenleg a szent László lovasiskolanak vannak ott lovaik és edzőik. Jelenleg odajarok és nagyon szeretem! Van lehetőség poniklubos versenyekre, rev felkészítésre is (dijlovaglas, dijugratas). Nagyon jók az edzők, drágább ár kategória de max 3 ember van egyszerre a pályán. Az emberek is kedvesek ott ami kicsit meglepett. A lovak is nagyon jók, az edzések meg elég farasztoak.


Lendület lovasiskola


Voltam ott kb 3x, nem volt egyébként rossz, az edzők nagyon jók és a lovak is. Viszont a társaság nem volt túl meggyőző, nem igazán versenyeztetnek illetve nincs füves karám egyáltalán, csak nyaron viszik el a lovakat “nyaralni”.

2019. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát a lendület... én nem akarok rosszindulatú lenni, de annyian voltak az osztályban, hogy kizártnak tartom, hogy ott ennyi pénzért normálisan foglalkozzanak veled.
2019. dec. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!