Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyen nehéz lovasterapeutává...

Ilyen nehéz lovasterapeutává válni?

Figyelt kérdés

Lovasterapeuta szeretnék lenni.

Alaposan utána olvastam, és egy csomó feltétel van hozzá.

Pl. Nem mehetsz rögtön érettségi után lovasterapeuta okj képzésre ( mert én így akartam ), hanem először kell vagy egy pszichológus, vagy gyógypedagógus, vagy gyógytornász diploma. Ha ezek közül valamelyik megvan, utánna végezheted el a lovasterapeuta képzést.

Ezután kell egy SAJÁT ló, aminek ráadásul meg kell felelnie valamilyen 110 centis vizsgán. ( Ez nem tudom mit jelent pontosan, elnézést )

Valamint kell egy alapszintű lovagló tudás hozzá. ( Pl. én még sohasem vágtáztam ezelőtt, csak az ügetésig jutottam eddig )

Plusz találj egy lovardát vagy valakit aki egyáltalán foglalkoztat, mert állítólag nagyon nem keresik a lovasterapeutákat Magyarországon. Ahhoz meg hogy külföldön dolgozzhass, beszélned kell az adott ország nyelvén vagy minimum angolul folyékonyan.


Ez miért ilyen bonyolult? :(


16/l



2019. nov. 11. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
A gyógyítás végzése nem egy OKJ szint.
2019. nov. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert nyilván te is tudod, hogy nem abból áll a lovasterápia, hogy felteszik a béna Pistikét a lóra, és vezetik pár kört.


Ez egy terápia, kell lennie egy alap tudásnak, amire ráépítheted a lovasterapeuta-tudást.


Emellett nem teheted rá egy random lóra, pláne nem egy rakoncátlankodóra. A lónak megbízhatónak kell lennie, végtelenül türelmesnek, és csak rád szabad hallgatnia (a gyerek hamis jelzéseket adhat neki, például egy tourette-szindrómás rugdoshatja az oldalát - még ha le is rögzítik, akkor is előfordulhat)


És igen, orvoshoz se a fickó lakására megy az ember :)

2019. nov. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Ezek csak neked meglepő dolgok.
2019. nov. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez elsősorban fejlesztés, ezért olyan szakembernek kell lenni, aki ezzel foglalkozik. Gyógypedes, gyógytornász végzettséggel máshol is el tudsz helyezkedni. A lovas előképzettség, lovastudás pedig elengedhetetlen ehhez a szakmához. Aki lovagoltatással foglalkozik azon nagy felelősség van, még egészséges lovasok esetén is, testileg vagy értelmileg sérült lovas esetén ez hatványozottan igaz.

Amúgy is kell tudni lovagolni, hiszen a terápiás lovaglás mellett rendbe kell tenni a lova fejét, ugyanúgy kell neki az idomító és a terep munka, a rendes lovaglás.

2019. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Ez így van sajnos.Én is gondolkoztam rajta,hogy lovasterapeuta leszek,de inkább elengedtem a dolgot.Szerintem a pszichológia már alapból nehéz,a gyógytornász se egyszerű+ mindkettőhöz diploma kell és utána külön végezd el még a lovasterapeutát,úgy,hogy ma Magyarországon alig van rajuk kereslet sztem egyáltalán nem éri meg.Ha érdekel a gyógypedagógia vagy a pszichológia akkor inkább legyél simán gyógytornász vagy pszichológus azzal sokkal jobban el tudsz helyezkedni,a lovaglást meg tartsd meg sportnak,mert manapság nem könnyű megélni belőle,külföldön megérné ezt csinálni de itt nem.:(
2019. nov. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Ja és még azt elfelejtettem,hogy kell hozzá egy nagyon nyugodt,jól képzett ló amivel vizsgáznod kell és ha nem felel meg a ló a követelményeknek akkor már buktad az egészet.
2019. nov. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Lovasoktató vagy lovasedző még lehetsz,de ez is úgy éri meg inkább ha van az embernek egy lovardája vagy saját lovai.Ha a lovasoktatóit elvégzed(úgy tudom hogy ahhoz is kell már rajtengedély vizsga)akkor elmehetsz egy lovardába dolgozni mint lovasoktató.Ha a lovasedzőit csinálod meg,az akkor a legjobb ha van egy lovardád pár jó versenylóval és te készíted fel az embereket rajtengedélyre vagy versenyekre,mert ugye ezt csak az csinálhatja akinek van lovasedzői papírja.Remélem tudtam segíteni!:)
2019. nov. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!