Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi kell a lónak?

Mi kell a lónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon szeretnék egy lovat.

Tanulok lovagolni, már megy egyedül is!

Bármilyen, nyugodt fajtát ajánlhattok!

Hely van neki, akár bértartásba is adhatom.

Mennyi Étel kell neki, napi mozgás egyebek?


Mindenképp egy nyugodt, engedelmes fajtát szeretnék, lehetőleg kancát.


Esetleg kell neki egy társ? Mennyi idő alatt szokik hozzám? Cicákat bírja?


Köszi előre a sok válasz :)



2020. jan. 21. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
PÉNZ.
2020. jan. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, van rá keret. Esetleg még valami?
2020. jan. 21. 19:42
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Addig amíg ilyen kérdéseid vannak ne tarts lovat.


Kicsit hülye kérdéseket tettél fel. Nézz utána. Még tanulj sokat. Kérdezz edződtől, lovásztól. Tanulj.


És majd az edződdel menj el lovat venni. A fajta és a nem legyen mindegy. Egy angol telivér is lehet idegbeteg de nyugodt is.

2020. jan. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Utána nézek, edzőmmel pedig beszélek.


Köszönöm!

2020. jan. 21. 19:50
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Én bértartásba lovat,de egy macskát sem adnék .

Lovat nemcsak lovagolni kel,hanem szakszerüen gondozni is .

Ez nem egy házi macska .

2020. jan. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En nyugodt szívvel akkor adnék neked egy lovat, ha nyáron minden nap kimész a lovardába ahova jársz és mindent megtanulsz ott, hogy mit hogyan kell stb. De minimum 2 év múlva ajánlanám.
2020. jan. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az edződdel konzultálj. Hány éves vagy? Amúgy rengeteg helyen el lehet cseszni a lótartást. Pl veszel egy engedelmes lovat, de ha nem vagy következetes, akkor nagyon hamar helyet cseréltek a rangsorban és akkor jön hogy rádfarol, esetleg rádrúg, nem úgy dolgozik... Stb. Szóval aktív lovas tapasztalat kell hozzá nem heti 1-2 óra lötyögés.

Jah és ha még gyerek vagy, akkor a szülőknek is ki kell okulniuk lótartásból, főleg ha otthon akarod tartani, de még bértartás esetén is kell a hozzáértés, hogy tudd nem-e szar a hely.

2020. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak könyvek, amiből az ápolásról, az etetésről és egy csomó fontos dologról tudsz információt szerezni. Lovat venni mindenképpen egy tapasztalt emberrel menj el. A cicákat általában bírják, de nem mindig, ez lófüggő. Én a Hafling kislovat ajánlom, nyugodt, gyorsan tanul és szereti a gyerekeket is, de bármilyen más fajtájú ló is lehet nyugodt vagy akár idegbeteg.
2020. jan. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!