Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szierintetek megérné lovat...

Szierintetek megérné lovat vennem?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőméknél lenne bértartásba akik egy várossal arrébb laknak úgyhogy buszozik és délutánonként mennék vele.Szüleim is megengedik, a pénz saját magamnak szerzem diákmunkával meg az ünnepekkor félreteszem a pénzem. Az edzőm segítene a lóvásárlásban. Időm is van rá és 7 éve járok heti rendszerességgel lovagolni.

Csak olyanok írjanak akik tényleg értenek a lovakhoz!!!

A válaszokat előre is köszönöm <3



2020. jan. 29. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Attól függ. Mikor akarjátok levágni?
2020. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy a kovácst a szüleim fizetnék de minden mást én
2020. jan. 30. 07:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát maga a ló se olcsó. Ha egy jó lovat szeretnél az min. 700.000 forint és még nibcs rá felszerelésed ami megin min. 200.000 forint.


Orvosi ellátás se olcsó. Ha beteg lesz akkor min. 500.000 forintot kell majd kiperkálni.


Nem csak lovaglásból áll ez a dolog. Én a helyedben először csak bérelnék egyet a lovardából, hogy megtapasztald milyen is a lótartás.

2020. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A heti rendszeresség kevés. Ha bértartásban is van, akkor is heti legalább 3-4 alkalommal ki kell menni hozzá, akkor is ha szar idő van.

Mennyire vagy diák? Még középsúlyos vagy már egyetemista? Azért kérdezem, mert most még van időd rá, de később hogy lesz? Érettségi, munka, esetleg egy fiú mellett hogy lesz rá időd?

A szüleid értenek a lótartáshoz, tudják mivel jár ez anyagilag és úgy mindenhogy?

Ha diákmunkázol mikor lesz időd a lovadra?

Szakmai segítségnek ott az edződ, de vajon ráér lovardán kívül is foglalkozni veled? Azt meg fogod tudni fizetni?


Az egy dolog, hogy valaki tud olyan szinten lovagolni, hogy nem kell már edzői felügyelet, de mellette még van egy halom dolog, amivel nem árt ha tisztában van, pl etológiával, takarmányozással, alap állategészségügyi ismeretekkel.

2020. jan. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg hosszútávban gondolkozol és komolyan veszed a sportot akkor persze, hogy megéri. Viszont érdemes ezeket komolyan végiggondolni ló vásárlás előtt:

-Akkor is lesz rá időd, ha a nyakadon lesz az érettségi? Vagy amikor 150 km-rel arrébb fogsz egyetemre járni?

-A barátnőd mindig el tudja helyezni a lovadat? Akkor is, ha összevesztek vagy a szüleinek elege lesz a lótartásból? Találni fogsz másik lovardát akkor a lovadnak, ami megfelelő?

-Van tapasztalatod lótartás terén? Takarmányozás, tartástechnológia és társai. Az nem elég, ha a barátnődnek van. Simán lehet hogy ő sem ért hozzá és elront valami, de te nem veszed ezt észre, mert te sem értesz a lótartáshoz.

-Kezelni tudod a “nem iskolalovakat” is? Tehát, amelyik esetlegesen nem olyan jámbor és szófogadó, mint a lovardai társai?

-A szüleid vagy te tudod vállalni bármikor egy félmilliós műtét költségeit? Mert akárhogy vigyázol a lovadra, balesetek mindig vannak, már egy kólikaműtét is igen nagy összeg és sajnos elég gyakori.

-És még ezer másik kérdés, de talán ezek a legfontosabbak.


Minden rosszindulat nélkül írom ezeket most neked. Segíteni szeretnék, hogy nehogy valami balul süljön el és te vagy a ló kárára váljon. Keresztül mentem én is ezeken, akkor például a sulis kérdést sem vettem komolyan, úgy voltam vele hogy biztos lesz időm a lóra, ha szakítok rá.

Aztán egyszer lesérült és naponta háromszor kellett kötözni. Ha akkor nem segítenek másik lovasok, nem tudtam volna suli mellett megoldani. Tehát nekem is rá kellett jönnöm, hogy a lótartás nem csak mese habbal, ahogy azt elképzeltem. Hónapokig lóra se ültem, de szerencsére maradandó sérülések nélkül felépült a ló és ez a legfontosabb.

Üdv: egy lótartó.

2020. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még nagyon régen volt lovunk de rossz embertől vásároltunk és az állatorvosi vizsgálatnál kiderült hogy szívbetegsége volt a lónak ezért le kellett vágni... :C Ezért is segít az edzőm lovat valasztani. A barátnőmék lótenyésztők úgyhogy apukája mindig otthon van kivéve ha gyors el kell szaladnia valahova de az se hosszú idő. Azért szeretném bértartásba vinni mert még nem vagyok biztos a dolgomban bár apa tudna segíteni mert kiskora óta foglalkozott lovakkal.De félek hogy nem elnne elég helye nálunk meg a ló társas állat és két lovat meg már nem nagyon bírnánk tartani. Ja és ha a barátnőmmel lenne valami konfliktusunk vagy bármi más akkor az edzőmékhez vinnénk
2020. jan. 31. 17:40
 7/8 anonim válasza:
100%

A költsègeket alaposan számold át. Nem csak kovács meg takarmányozás a dolog lényege.

Pl kötelező tesztek fertőző kevésvèrűség, 40 ezer ha jól emlékszem. Nem beszèlgettünk a többi kiadásról vakcinázás stb.

Egy patairhagyulladás sem egyszerű mutatvány és ha bekólikázik sem 2 ft a kezelése. Egy lovat napi szinten mozgatunk, nem csak felülünk rá. Futószárazás stb télen nyáron hóban fagyban nincs az hogy nincsen kedvem, nem érek rä stb. A többire még ki sem tértem.

Mondjuk feles tartás is lehet megoldás, ilyenkor a lovarda is használja a lovat iskola lónak. Viszont sok hátulütője van, ellovagolják a lovat és át kell lovagolni stb. Ezekről is beszélj az edződdel. Heti 1 pacigolás még hobby szint, ha versenyezni akarsz vagy saját lovat szeretnél ahhoz több kell. A rutinos lovas egy szőrszál rebbenésből megmondja, hogy vmi baj lesz. (mi pl már órákkal előbb észrevettük hogy be fog kólikázni és tettük a dolgunk. Sok műtétet megúsztunk)

Lovász voltam régebben. (baleset miatt már nem csinálhatom)

2020. febr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Én hónapokig gondolkoztam, mielőtt lovat vásároltam volna, emellett rengeteg pénz és idő egy ilyen állat.

Én ezeket a költségeket vettem figyelembe:

-etetés

-féregtelenítés és oltások

-esetleges szállíttatás

-patkoltatás vagy körmöltetés

-egyéb orvosi ellátások

-ivartalanítás (lótól függ)

-felszerelés

-vitaminok és ápolószerek


És ezeken kívül nagyon fontos az időd helyes beosztása a lovaddal való foglalkozáshoz; pl:

-belovaglás vagy átlovaglás (lótól függ)

-edzés, tréningezés

-futószárazás

-egyéb feladatokra betanítás

-fürdetés, tisztítás


Itt most nem tudtam mindent felsorolni, de remélem, hogy egy kicsi segítséggel szolgáltam. Ezenkívül, ne másoktól függjön az, hogy lesz-e lovad vagy sem, mert ez a ted öntésed ami egy több évre szóló dolog. Ezeket mind tapasztalatból írom, mert a családomnak volt több lova is.

2020. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!