Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kicsi lenne a nyergem?

Kicsi lenne a nyergem?

Figyelt kérdés

Amikor felrakom a nyergem nyeregalátét nélkül, befér 3 ujjam a markamrába. Amikor meg felülök, akkor csak az egyik ujjam fét be, és érzem a csont mozgását. Oldalról teljesen jó, fentről van az a problémba. A nyereg inkább a marja hátsófelét nyomja, a mar és a gerinc találkozásánál. Tél folyamán egy kicsit lefogyott a ló és kifejezőbb lett a gerince.

Szerintetek, ha felhízik egy kicsit akkor találni fog rá a nyereg rendesen? Simán a nyereg passzól, de ahogy felülök rá, már nem. Lehet kicsit előre nyergelek és ezért ilyen? Egy marvédő megoldaná a problémát? Cserélhető marvasas a nyergem, ha vennék bele egy nagyobb marvasat?



2020. febr. 16. 15:02
 1/8 asdfghjklpoiuztre ***** válasza:
Nem lehet, hogy eltört a nyeregkápa?
2020. febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Új a nyereg, ma volt 3x lovon, úgyhogy szerintem nem törött.

Az a furcsa, hogy a marja végénél nyomja, és a csupasz hátán pedig teljesen jónak néz ki.....

Egy Daslö szintetikus nyereg, átlagos marvassal.

Nem tudom mi lesz ebből, de nem ajánlom ezt a nyerget.

2020. febr. 16. 15:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez így határozottan nem jó a lónak!

Nem biztos hogy ez a nyereg hibája, minden nyereg “lapul” egy kicsit, ha beleülsz, ezért kell lóra próbálni lovassal is.

Esetleg másik marvas segíthet, marvédő semmiképp. Csak jobban szűkíti a markamrát, ráadásul egy szivacs nem védi meg a gerincet a folyamatos nyomástól.

2020. febr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Talan nem ártana egy normális,minoseges nyereg!

És bőr!

Vegyél egy nem túl régi használt stubbent vagy valami ilyesmit(prestige,kentaur..)

És majd rakj alá zselet h védje a hátát

2020. febr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Lovagolj szőrén
2020. márc. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nyereg alá mindig tegyél nyeregtakarót, mert anélkül feltöri a hátát és a marját.
2020. márc. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5#-ös, pont ezt akartam írni. 🙂
2020. márc. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szőrén lovaglás tök vicces meg minden, de a seggcsontjaid jobban fogják nyomni a lovat, mint a nyereg. A Daslö nyereg a legolcsóbb amit csak kapni lehet, illetve van olcsóbb, de attól undorodva és szitkozódva szaladj el! Ha nagyon biztosra akarsz menni, vegyél egy martájon kivágott westernes alátétet, szerintem jobb mint a gélpad, és feleannyiba kerül. Elvileg nem helyettesíti a tökéletesen passzoló nyerget, de próbáld ki, vagy vegyél 300 ezerért nyerget.

Igen, van olyan hogy a ló beleerősödik a nyeregbe, a nyereg is lapul kopik, de a ló is változik.

A Daslö nyereg szerintem nem olyan rossz, mint amennyire szidják.

2020. márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!