Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemények a micklem kantárrol?

Vélemények a micklem kantárrol?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy amikor micklem kantárral lovagoltok éreztek a lovaglásban valami változás? Tapasztalatok is jöhetnek. 😉
2020. febr. 22. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Irreálisan drága.

Elvileg anatómialilag kíméli a ló fejét, de én inkább vennékegy hagyományos kantárt, igazán jó minőségű bőrből, vagy csináltatnék egyet, sokan vannak akik ezzel foglalkoznak, ha írsz pivátban tudok ajánlani.

Szerintem nem az anatómiai kialakításon múlik a ló kényelme, hanem a bőr minőségén és a fejéhez passzoló kantárméreten.

A lovagláshoz a kantár kialakításának nincs köze (ha jól van beállítva), csak a szárkezelésnek. Lovaholtam ugyan azon a lovon kötőfékre karabiínerezett zablával és nagyon csecse fullosan kialakított kantárral. Ugyanúgy viselkedett, mindegy mi van a fején, az számított, mi van a szaájában, és hogyan kezelem a zablát.

Esetleg olyan lovaknál lehet különbség, akik érzékenyek a fülülre, tarkójukra, ők könnyebben ellazulhatnak a lovaglá során, ha még minimális nyomás sem fejtődik ki az érzékenyebb területekre. De ha a lovad nem félti ezeket a részeit, akkor felesleges pénzkiadás.

2020. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valóban drága, de nem hülyeség.

Elkerüli a főbb idegeket, ezért kényelmesebb a lónak.

Nekem ugyan nincs (még), de sok ismerősöm használja és érzik, hogy elengedettebben dolgozik vele a lovuk.

Persze, ha ráteszed egy kupeclóra, akit azt se tudja mi az a szársegítség, nem fogsz érezni változást.

De egy képzett lónál, aki mondjuk már 140 centin versenyzik, hidd el nem mindegy hogy mi van a fején, ahogy az se mindegy hogy milyen heveder van rajta. Ha minden drága dolog hülyeség lenne, a profi versenyzők se vennének 80ezres “lélegző” hevedert. Gondolj bele, a képzett díjlovak érzik, hogy 1-2 centivel előrébb éri őket a sarkantyú és teljesen mást reagálnak rá, mintha 1-2 centivel hátrébb kapták volna azt a minimális segítséget. Miért ne éreznék azt is hogy másképp van kialakítva a kantár, ezáltal kényelmesebb nekik?


Ha megengedheted magadnak, vedd meg. Ha nem vagy csak egy valamire van most pénzed akkor vannak fontosabb dologok is, persze (pl. inkább egy jól illeszkedő nyereg, mint ez a kantár legyen az elsődleges).

2020. febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem szeretném így ismeretlenül leminősíteni a kérdezőt, de szerintem nem olimpiai szinten díjlovagol.

Ha van pénzed rá, és tényleg a ló kényelmére akarod fordítani, akkor vedd meg, de mint írták, sokkal fontosabb a lóra passzoló nyereg, illetve az szárkezelésed.

2020. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Díjugrató versenyző vagyok. Francia nyergem van tökéletesen illehszkedik a lovamra. Tényleg csak a ló kényelme miatt gondolkodom rajta.
2020. febr. 29. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!