Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lemosó permetszer ártalmas a...

Lemosó permetszer ártalmas a lónak?

Figyelt kérdés
A szomszéd permetezte a gyümölcsfáit gondolom rézzel, és valószínűleg a szél átfújt valamennyit a legelőmre. Most próbáltam a lovat egy kicsit messzebb lévő területre csukni, de nem kizárt, hogy ide is került a permetből.. Lesz baja a paripámnak? Ugye nem :(((
2020. febr. 25. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

"paripa"...


Nem lesz.

2020. febr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne engedjétek rá a területre ha lehet. Illetve figyeljétek, hogy tapasztaltok nála valami rendelleneset és akkor azonnal doki.

Ha tényleg csak egy kis réz, nem kell a halálra válni, de a ló érzékeny állat, nem szabad félvállról sem venni. A biztonság kedvéért lefotóznám a permetszer összetevőit/csomagolását, hogy baj esetén tudni lehessen mivel kell kezelni.


Beszéljetek a szomszéddal is, hogy legközelebb szóljon előre, ha permetez és akkor már előtte le tudjátok keríteni a területet.

(Ha van birka ne engedjétek oda, mert nekik mérgező a réz)

2020. febr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ma egész nap esik az eső, lehetséges, hogy az majd lemossa és holnaptól újra legeltethetem?
2020. febr. 26. 09:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Lemossa és a növények felveszik a vízzel együtt, ami a ló meg megeszik.

Én a helyedben hanyagolnám a legeltetést egy darabig, “biztos, ami biztos” alapon.

Vagy hívj fel egy dokit és meséld el neki mi a helyzet, majd ő megmondja hogy ártalmas lehet-e a szer a lóra nézve vagy sem.

2020. febr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!