Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Könnyűvérű lovaknak vannak-e...

Könnyűvérű lovaknak vannak-e és ha igen melyek azok a fajtáik, amelyek (a többihez képest) szinte kezesbárányok, kevésbé bokrosodnak meg, magyarul kezdőknek jobban ajánlhatóak?

Figyelt kérdés

2020. márc. 15. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
A nóniusz elég nyugodt fajta.
2020. márc. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Konnyűvérű, mi? Max hideg-vagy melegvérű!
2020. márc. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Tudod te mit jelent a könnyűvérű szó?!😂😂
2020. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Könnyűvérű lovak csak gardedámmal mehetnek lóbálba.
2020. márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
nőkbe vannak ilyenek 😂
2020. márc. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Könnyűvérű🤣🤣🤣🤣🤣 melegvérű amire te gondolsz. Amúgy ez inkább nevelés és szoktatás és felmenők kérdése. Vannak szenzitívebb lófajták, illetve inkább munkára fogottak, pl quarter, lipicai, nóniusz.

Azt viszont tudni kell, hogy a legjámborabb ló is képes az ember fejére nőni, ha nem hozzáértő és következetes a lovasa.

2020. márc. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A könnyű kezelhetőségű és a hideg/melegvérű szavakat hozhattam össze. Szerintem valahogy így jöhetett létre a könnyűvérű ló... :)


Utolsó: hogyan lehet egy newcommerből hozzáértő, következetes lovast fabrikálni?

2020. márc. 15. 19:14
 8/12 anonim ***** válasza:
Tapasztalat és évek. Tapasztalat egy jó lótartó mellett.
2020. márc. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Én kb. értem mire gondolsz, bár a megfogalmazás nem ideális.

A Nóniusz nagy erős ló, hiába nyugodt, nem kezdőnek való. Ha a pénz nem számít, vegyél pl. Izlandi pónit. Nem olcsó, mert itthon ritka, de lovagoltam párszor izlandikat és nagyon egyszerű lovak, és a tartásra sem igényesek különösebben.

Most ez jut eszembe, de amúgy ne fajtákban gondolkodj. Lovaknál nagyon egyénfüggő melyik mennyire könnyen kezelhető, egy kis félvér is jó lehet. Arabot viszont semmiképpen nem ajánlok.

2020. márc. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Arabot,angol telivért,lipicait semmiképpen nem ajánlok.
2020. márc. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!