Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meddig lehet lovagolni egy...

Meddig lehet lovagolni egy vemhes kancát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A lovardában ahol lovagolok van egy vemhes kanca. (Én nem szoktam lovagolni.) Mennyi ideig lehet őt lovagolni? És ha versenyezne (díjugratásban) mikor kellene leállítani?


Válaszokat előre is köszönöm!


2020. márc. 30. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a lovászokat, hogy meddig engedik.


Olyan 6-8 hónapig lehet, de lehet hogy a tulajdonos nem engedi, csak - teszem azt - 4-5 hónapig.

2020. márc. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%
Amíg engedik. Ha nem kell a csikó, akkor akár a vetélésig/ellésig is.
2020. márc. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó harmadig, lehet, ha a doki nem javall mást. Viszont akkor is csak kis terheléssel, versenyzést/kemény munkát én már az egész vemhesség alatt hanyagolnám.

Az utolsó harmadban, ha rá is ülsz akkor is csak annyit menjen, amennyit ő is akar (nem kell kierőszakolni egy vágtát, ha ő csak lépni akar). Viszont ekkor is kell a mozgás, hogy fitt maradjon és könnyebben elljen, én ráülni sajnáltam már ilyenkor a súly miatt, de kézen sokat sétáltam vele terepen.


Egyébként ez tényleg egyéni döntés is+lótól is függ és hogy mit mond a doki.

2020. márc. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi az elején kíméltük, hogy ne menjen el a csikó,al aztán amikor 100% volt a vehem uh-n is, akkor visszament könnyű síkunkába, tehát csak annyira lett mozgatva, hogy ne legyen tele a segge, meg alap feladatokat kértünk, hogy ne felejtsen. Aztán mikor kezdett hordósodni, úgy 8-9 hónap körül, már csak futószáron volt szellőztetés, plusz ugye végig legelőn volt.

Ugróban FEI szabályzat szerint nem lehet 4 hónapnál idősebb vemhességgel versenyezni, illetve ellés után addig nem indulhat, míg a csikót teljesen le nem választják. Szóval durván több, mint 1 év marad ki a kancának a versenyzésből. Illetve több, mert ugye újra kondiba kell hozni, szóval lehet az akár 1,5-2 év is.

2020. márc. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!