Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kb mennyi idős csikót lehet...

Titkos25 kérdése:

Kb mennyi idős csikót lehet rideg tartásban tartani télen meg ősszel? A vemhes kancát ( shagya arab ) mennyi idős vemhes koráig lehet lovagolni és mikor lehet ellés után újra lovagolni?

Figyelt kérdés
(egy szeptember október -i születésű csikóról lenne szó hogy azt már lehet kint tartani rideg tartásban ? )

2012. dec. 11. 16:46
 1/3 anonim válasza:
95%

Csikó ridegben:necces...egy félrideget javaslok szélvédett beállóval, a csikó még csak pár hónapos elfeküdhet,nem beszélve arról ha késöbb istállóba akarod vinni csak néz"némáá ez mi?" nekem a 24 éves heréltem van 2 éve kint beállóval,és nem igazán akar bemenni az istálóba ha nem muszály,javaslom hogy télen még tarsd ben,!!!!!!de amikor tudod engedd ki!!!!!!,tavsszal meg ha megnő és enyhébb az idő akkor nyugodt szívvel csapd ki legelőre,.De sokat kell majd vele foglalkoznod.Ha elkerülhető ne tedd ki most őket ridegbe.

Kancát lovagolni ellés alatt illik 8-9 hónapnál abbahagyni lovagolni, addig is kimélő programon.HA NEM VESZI JÓL A CSIZMA SEGITSÉGET AKKOR FUTÓSZÁRAZD ,DE SEMMI KÉP SE RUGDALD!!!!kárt tehetsz a csikóban,meg amugy is etikátlan vemhes állatot bántani..

.

ellés után:3-4 hét álltalában De legföbb szempont hogy mennyire viselte meg az ellés,volt e komplikáció, mennyire változott meg ellés után.Mielőtt ráülsz előtte való nap mozgasd meg szabadon hogy lásd a csikó mennyire tud lépést tartani az anyjával,és hogy a kanca is visszazökenjen.KÉSZÜLJ FEL RÁ HOGY NEM RÁD FOG FIGYELNI,HANEM ARRA HOGY A CSIKÓ MERRE VAN!!!!(ez teljesen normális).majd a csikója után aztán a kűlsö ingerek aztán majd Te...

remélem tudtam Neked segíteni:)

2012. dec. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

A kancát egészen a vemhesség végéig lehet kíméletesen lovagolni, az utolsó időkben inkább csak sétáltatni, viszont mozgatni kell folyamatosan karámban esetleg futószáron lépésben. Ellés után pedig néhány nap, egy hét után már nyugodtan el lehet kezdeni dolgozni a kancával, a csikó pedig mehet vele.


Ha eddig bent voltak ilyen hidegben már ne hagyd kinn őket éjszakára, csak tavasztól, fokozatosan.

2012. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
ha eddig bent volt, már ne tedd ki, de ha még meg se született (nem elég egyértelmű a kérdés) és az a kérdés, hogy szeptember-októberben születhet-e ridegbe, akkor pedig persze, nyugodtan. nem egy csikót láttam már a -10ben a hóra pottyanni. ezek a legmasszívabbak! ha az anyja kint van ridegben, senki sem fog meglepődni(se a csikó, se a mami) hogy a hideg földre sluttyan.
2012. dec. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!