Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány év lovas tudás után...

Hány év lovas tudás után mernétek bevállalni egy saját lovat?

Figyelt kérdés

Én nyáron kezdek el lovagolni vagy ha lemegy ez a vírus és igaz már most nagyon jó lenne egy saját ló de tudom hogy nagyon nagy felelősség amire még nem állok készen. Én úgy számoltam hogy amikor saját lovat szeretnék akkor egy min 7 év lovas tudást szeretnék magam mögött tudni. Bár majd kiderül évek múlva hogy mikor lenne pénzem, időm, tudásom és energiám egy saját lóhoz.

De most az a kérdés hogy ti hány év lovaglás után vállaltatok saját lovat vagy hány év lovas tudás után vállalnátok saját lovat?



2020. ápr. 9. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
nem az számít hány éve lovagolsz, hanem hogy mit tudsz
2020. ápr. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Xdxdxlollollol válasza:
62%
Szerintem ha már tudsz biztonságosan lovagolni es ki ismerted az egész gondozást utána siman lehet lovat veni! Nekem van 2 lovam es 1 pónim és mögöttem van lassan 3 év lovaglás!
2020. ápr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés milyen intenzitással szeded fel a tudást. Lovaglás tekintetében, ha csak heti 1x kimész 1 órát lötyögni, akkor persze sok idő, míg eljutsz egy olyan szintre, hogy önállóan is tudj a lovaddal dolgozni. 2-3 év intenzív lovaglással edzővel el lehet jutni arra szintre, hogy olyan lóval is elboldogulj, amelyik nem egy automata iskolaló (menősebb, szemesebb.. stb).

Emellett amennyit csak tudsz érdemes a lovardában tölteni, besegíteni a lovászoknak, utánaolvasni dolgoknak, megtanulni a lovakkal bánni sok szakmai beszélgetést hallgatni, kérdezni olyanoktól, akik régóta lovat tartanak. Mert ezt a tudást nem kapod meg a lovasórán, magadnak kell utána menni.

Szóval aki komolyan gondolja 3 éven belül eljuthat arra, hogy kész legyen egy vagy 2 saját lóra.

Mondjuk a tartásmódokról is olyan vitákba lehet belemenni... Van aki a kicsapom a legelőre ridegtartás híve, van aki még a széltől is óvná.

Mondjuk nekem Bécsben a szívem szakadt meg azokért a pompás lovakért, mert a belvárosban nincs legelő. Persze biztos időnként utaztaják őket valami zöldterületre, de hiába van a seggük kinyalva, ha csak a jártatógép, a fedeles, meg a box közt közlekednek.

2020. ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hozzátenném azért mondtam 7 évet mert nem hiszem hogy elöbb mondjuk 3-4 éven belül lesz rá pénzem. Időm és energiám rengeteg van és ha még tudásom is lenne akkor se lenne rá elég pénzem. Edzővel fogok elkezdeni lovagolni egy helyi lovardában egyébként. Meg ha lehet szeretnék mindenben besegíteni a lovardában. Pucolni a lovakat és a boxokat csak mivel eddig 2× ültem lovon ezért gondoltam hogy elkellhet 7 év is mondjuk ahoz hogy be tudjak vállalni egy lovat és meglegyen a tudásom. De jó látni amit írsz hogy akár elöbb is lehet lovam ha megfelelő tanítást kapok (bár mint montam ez pénz függő is)
2020. ápr. 9. 10:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A lovaglás mellett nagyon fontos (ha nem fontosabb), hogy mit tudsz a lovakról és a tartásukról (és itt ne az almozásra és a csutakolásra gondolj).

Ezt viszont nem tanítják meg a lovardában sajnos.

De ez valamilyen szinten jó így, mert csak tőled függ hogy mennyi idő alatt tanulod meg, hisz számtalan lehetőséged van (szakcikkek, szakkönyvek, stb.)

2020. ápr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Mindenképp szeretnék nagyon utánaolvasni hogy mi hogy van és mit hogy kell stb. Szeretnék minnél felelősség teljesebb lenni.
2020. ápr. 9. 11:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár mindenki így állna hozzá! :) Biztos jó helye lesz nálad annak a lónak a jövőben.
2020. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van időd bőven. Töltsd azzal, hogy minél nagyobb tudást szedsz össze mind lovaglásban, mind etológiában, tartásban.
2020. ápr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!