Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van itt olyan aki a saját...

Van itt olyan aki a saját lován tanult meg lovagolni?

Figyelt kérdés
Az ügetés már megy, viszont a vágtát most kezdtem csak, úgyhogy azt még csak futószáron gyakoroltam. Az a baj hogy elégé összevesztem az edzőmmel, és nem akarok vissza menni hozzá. De annyira máshova se. Szóval elgondolkoztam azon hogy mi lenne ha edző nélkül saját lovon tanulnám már a vágtát.

2017. aug. 6. 12:56
1 2
 1/13 piriiiii ***** válasza:
100%

Na várj.

Jól értem, hogy akkor elfordulsz minden szakértő segítségtől, veszel egy lovat és azon akarsz megtanulni saját magadtól mindent?

2017. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Majd írd meg hogy melyik kórház melyik kórtermében vagy, hogy vihessünk pár szál virágot.
2017. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Így én ezt a saját érdekedben nem csinálnám, még ha veszel is saját lovat, akkor is fogadj fel egy edzőt (ha telik lóra, akkor arra is biztosan futja). A saját és ló biztonsága érdekében is!


A kérdésedre válaszolva: Ilyet nem. Olyat többet is, -sőt ha egyszer majd én is megengedhetem magam, tuti ezt fogom csinálni-, vett magának egy, a saját céljainak megfelelő, pengén belovagolt lovat, felfogadott egy referenciás, versenymúltú edzőt, aztán olyan tempóban haladt és azt gyakorolta, ami neki megfelelt.

2017. aug. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Az a legnagyobb baj, hogy nem csak lovagolni nem tudsz megtanulni úgy, hanem még a lovat is elcseszed vele. Pár éven belül lovagolhatatlan lesz.
2017. aug. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Ez így nem működik. A legbirkább ló is pár hét alatt ránő a fejedre, hiszen hamar rájön, hogy nem értesz hozzá, onnantól meg az életeddel játszol. Ráadásul őt is elrontod, így egy későbbi eladás esélyét is rontod - így a ló későbbi lehetőségeit is.
2017. aug. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem szabad.

Első ok: előbb utóbb kórházba kerülsz

Második: felveszel egy csomó hibát

Harmadik: az eddig jól működő ló is felvesz egy csomó hibát

Negyedik: fejedre nő és durva dolgok lehetnek


Lovat csak úgy szabad venni, ha mind három jármódban biztosan tudsz lovagolni, Illetve szinten tudod tartani a ló tudását, de a legjobb, ha hozzá is tudsz adni (lásd, mikor nem utánad kell helyre rakni a lovat, hanem te tudod már mások után) Ha ez a tudás nincs meg vagy nincs egy jó edződ, akkor abbol komoly problémák lehetnek, amiket már fent vázoltam.

2017. aug. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tiszteletben tartom és megértem. De azért elmondanám hogy kb. egy hónapja kezdtem el újralovagolni az edzőm lovát (sajnos erre heti 1x-2x volt lehetőség ezért lassan haladunk/haladtunk), hogy ne sunyítson rá mindenre és hogy szóra megálljon vagy beugorjon egyikből a másik jármódba, mivel később kisgyerekeket is szeretne ráültetni. Azt nem hiszem hogy az én lovam elkanászodna (tudom milyen az) mivel ez a ló is iszonyatosan makacs ezért nehéz rávenni a dolgokra, de eddig mindig én győztem.
2017. aug. 7. 09:06
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen más az, amikor kettesben vagy vele, és minden rajtad múlik, mint az, ha másé. Hidd el, hogy a fejedre nőne, és el is rontanád lovaglásilag, hiszen nem tudsz hozzáadni, korrigálni, szinten tartani - így pedig egyedül a jóindulatán múlik, hogy mi lesz, vagy mi nem. Mert rá fog jönni, hogy nem vagy a helyzet magaslatán, aztán ahol a tudás végetér, ott kezdődik az agresszió. Kérdés, melyik oldalról, és milyen mértékben.
2017. aug. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én anno úgy tanultam lovagolni, hogy papámnak volt, ülj rá azt menjél alapon. Terepen tanultam mindent egyedül, illetve rengeteg szakirodalmat olvastam. Volt hogy úgy vitt a ló vágtában, hogy közöm nem volt hozzá. Én is tudtam, hogy nem jó ez így de a szüleimnek volt egy hülye felfogása, hogy minek fizetni a lovaglás ért, ha van ló a családban. És ez ment évekig.

Mondanom se kell, hogy tele voltam üléshibával, segítségek se úgy mentek. 3-4 év volt mire kijavítottam mindent. Edzőhöz jártam stb, jelenleg már én edzősködöm, gyerekeket tanítok és óva intek tőle mindenkit, hogy úgy csinálja, ahogy én gyermekkoromban. Az a célom, hogy a lovasaim ne csak körözzenek, hanem normálisan tudjanak feladatokat végrehajtani, a ló tudásából nem elvenni, hanem legalább szintentartani.

Nekem szerencsém volt, mert megúsztam komolyabb baj nélkül. De te leszel ilyen szerencsés? Ők legyen saját ló hiányos tudással, de akkor legyen melletted olyan, aki ért is hozzá.

2017. aug. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 piriiiii ***** válasza:
100%

Már eleve ott gond van, hogy győzelemként könyvelted el ezt az esetet...

Alapvető dolog egy lovas életében szerintem, hogy a ló az társ, nem vetélytárs, akit le kell győzni... együttműködni kell vele és együttműködésre bírni, nem pedig legyőzni.

De most nem teljesen értem. Nem tudsz vágtázni, de azért te raktad helyre azt a lovat, hogy egyik jármódból átváltson egy másikra?

Mióta lovagolsz? Terepen voltál már?

De most tényleg, jól értem, amit leírtál? Venni akarsz egy saját lovat és minden segítség nélkül, egyedül akarsz megtanulni mindent?

Igen vagy nem?

2017. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!