Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a magyar lófajtákat nézzük...

Ha a magyar lófajtákat nézzük melyik lófajta melyik szakágra lehetne alkalmas? Tudom, hogy fajtán belül is egyedet kell nézni.

Figyelt kérdés

Ha jól tudom a gidrán olyan bátor ló, hogy ő militaryban is megállná a helyét.


A shagya-arab tudom hogy távlovaglásra alkalmas.


2020. ápr. 23. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
A Shagya távlovaglásra akár jó is lehet, a Gidrán, Kisbéri, Furioso hobbi szintű ugróra, militaryra, díjlovasra, a Lipicai fogatra. Amúgy minden kiképzés kérdése. Attól hogy létezik Gidrán ami tudott teljesíteni nemzetközi military versenyt, nem mondanám bátornak, de bátorrá lehet képezni. Ha már itt tartunk hobbi szinten militaryban Lipicait is láttam (egyet, de akkor is)
2020. ápr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lipicai és nóniusz főleg fogatolásra van, bár a lipp a mozgása miatt díjlovaglásra is alkalmas lehet, a nóniusz pedig a hortobágyi csikósok lova.

Kisbéri, furioso, gidrán, meg a hucul ezek teljesen univerzálisak, szinte minden szakágban megállják a helyüket.

Shagya pedig távlovaglás vagy távhajtás.

Magyar hidegvérű pedig fogathajtás, de inkább munkalónak használják.

Igazából a hidegvérűt kivéve, az összes magyar lófajta univerzális, mivel melegvérűek.

2020. ápr. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Univerzálisak igen, de csak hobbi szinten. Sajnos arról van szó, hogy igazán nem jók semmire, de bármire meg lehet őket tanítani.

Igen van egy-két kiemelkedő egyed, de nem jellemző a nagy teljesítmény a magyar fajtákra semelyik szakágban.

Szeretem őket meg minden, de lovagoltam mindenféle fajtát, és nem érik utol a sportcélra tenyésztett főleg német hátterű sportlovakat. Ha mégis, az csak azért van, mert nagyon jó lovasok lovagolták őket versenyen, egy átlag hobbilovassal elvéreztek volna ugyanazon a pályán.

2020. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!