Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segitenétek kicsit?

Segitenétek kicsit?

Figyelt kérdés

Sziasztok pár kérdést szeretnék feltenni aki jártas ebben

1.kerdesem: lovam rendelkezik lóútlevéllel származási lappal hol tudom elintézni azt hogy a lóútlevélben én szerepeljek tulajdonosként? Mert még a tenyésztője van beirva mint tulajdonos.

A 2.kérdésem kancám 2 éves múlt nyereghelyen sütött tiszavérű kisbéri félvér,mi kell ahhoz hogy az országos kisbéri tenyészetbe bekerüljön?

Hogy kell ezt elinditani, gondolok itt tenyészszemlére hogy kell jelentkezni azt tudom hogy valami egyesületbe be kell lépni hátha van köztetek aki jártas ebben :)

És a legutolsó szeretném ha lovam a legmegfelelőbb takarmányozást kapná jelenleg kevesebb mint egy fangli zabot kap reggelire ad libitum széna víz nyalósó van előtte délután kap répát almát estére pedig szintén megy neki a zab és egy kevés kukorica megfelelő ez egy 2 éves csikónak illetve mennyire ajánlott adni neki lenmagolajat nem a főzősre gondolok lovasboltban vettem 1 literes kiszerelésben és ha igen akkor mennyit és hányszor? Köszönöm előre is


2020. ápr. 26. 01:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a legpontosabb információt a ló útlevélről itt kapod:

A Lóútlevél Iroda elérhetősége


Cím: 1144 Budapest, Remény utca 42/b.

Telefon: 06-1/316-0663

Fax: 0611/316-0664

Azt hiszem ki kell tölteni egy tulajdonosi nyilatkozatot, plusz adásvételit mellékelni kell még a jelenlegi útlevelet. Ezek alapján meg kiállítják a megfelelő lapot és belefűzik.

A tenyésztéssel kapcsolatban pedig itt tudsz érdeklődni [link]

2020. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keresheted a ló útlevél irodát (előző válasz), illetve minden megyének van saját ló felügyelője. Kikeresed a számat neten és felhívod, a legtöbb kérdésedre hivatalos, bő választ tud adni.. :)


Az etetés pedig: A kukoricát én mellőzném, nem borzalmas, de csak hízlal. Lónak inkább zab vagy árpa való. Illetve, azt nem írtad, hogy hogyan adod. Mi minden szemest roppantunk etetés előtt a könnyebb emészthetőségért. Egyébként jónak hangzik, amit leírták. Én esetleg adnék neki valamilyen “multivitamint” (táp/por/akármilyen formában), mivel csikó és még fejlődésben van.

A lenmag nagyon jó dolog, általában van rajta adagolás is, mert több mindentől függ az etetése. Mindenképp áztasd be etetés előtt legalább 1 órát!!! Gyorsan romlik, úgyhogy ha nyáron előző nap beáztatod az már nem biztos, hogy jó lesz aznapra.

Illetve, ha nem “etetésre kész” akkor főzni is kell, mert mérgező. Viszont a főzése macerás, így az “elő nem készített” lenmagot nem javaslom.

(A lenmagolaj sokkal egyszerűbben kezelhető. Csak egy tipp.)

Mi kúraszerűen adjuk, 1-2 hónapot ősszel és 1-2 hónapot tavasszal.

2020. ápr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom roppantani így simán kapja annyi hogy etetés előtt beàztatom hogy semmilyen por ne legyen benne (nem poros az abrak) csak a biztonság kedvéért milyen vitaminos tápokat ajànlasz? Nem nagyon mertem idáig venni mert nem nagyon ismerem meg ki tudja mi van benne a kukoricát pedig azért kapja tényleg csak minimális adagot mert sovanyan került hozzám és kicsit jó lenne ha hizna :)
2020. ápr. 30. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!