Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csődör csikó herélése? Mikor...

Csődör csikó herélése? Mikor ideális?

Figyelt kérdés

8 hónapos csődör csikómat szeretném kiheréltetni. Jelenleg még egyáltalán nem csődörös, de előbb-utóbb nyilván eléri azt a kort, amikor már ugrálni szeretné a kancákat, és mivel egyáltalán nincs tervben, hogy fedezzen, így mindenképpen heréltetni szeretném. A kérdés csak az, hogy meddig érdemes várni vele? Egyáltalán kell-e várni?


Eddig úgy gondoltam, hogy azt megvárjuk, míg betölti az 1 éves kort, azután essünk túl rajta, de állítólag ha korán herélik ki, attól nyüzüge lesz a ló. Én alapvetően eddig a korai herélés mellett voltam, de azt nem szeretném, ha a csikómnak a későbbiekben bármiféle gondot okozna a dolog.


A másik kérdésem, hogy megközelítőleg milyen összeggel érdemes kalkulálni? Mennyibe kerül jelenleg egy ilyen beavatkozás?


A válaszokat előre is köszönöm.



2020. ápr. 26. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Régi módszer az elkötés. Ráhúzol egy kábelkötegelőt és leszárad magától. 110-150 forint.


Herélés, nem dokinál 50.000.

Dokinál 100.000.


Már másnap is sétáltatni kell napi 1-2x 10-15p-et, aztán fokozatosan növelni az időt.-Hamarabb lehúzódik a gyulladás, ki tudnak váladékozni a savak, genny, ...


Gyakran kell fertőtleníteni, majd mosni a területet, kosz, por nem érheti- kb. 1 hónap alatt szépen begyógyul. Átlag 4-6 hónap, mire teljesen kiürülnek a hormonok, mire "megszűnik a csődöri viselkedés", de kb. 1,5-2 hónap után már jelentős a változás.

2020. ápr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A második jókat írt az lekötés kivételével, mert az hülyeség. Meg az árak sincsenek ennyire elszállva.

Évesen nyugodtan lehet herélni. Utána kapjon takarmányt rendesen, hogy ne essen össze. Plusz amikor belovaglásra kerül majd a sor, okosan kell rá izmot építeni.

2020. ápr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

“Ha korán heréled besül, ha későn akkor meg csődörös marad.”

Ebben a kijelentésben van némi igazság, de nem ez az átlagos tendencia, szóval nem kell félni. Heréltesd, amikor jónak látod. Szerintem az eredeti terved (1 éves korban) pont jó.


Egy jó dokinál 60.000 Ft körül van (persze lehet drágább is, de alá nem érdemes menni).

A műtét alig 1 órás, ha nincsenek komplikációk. Herélhetik fekve vagy állva. Utána sétálgatni kell vele, hogy tisztuljon a seb és tisztán kell tartani, úgyhogy már előtte kezd el hozzászoktatni a lovat a vezetéshez és a vaszora körüli terület piszkálásához.

Utána le fog fogyni, de nem kell megijedni vagy hirtelen tömni kajával, szépen vissza fog hízni, ha megfelelő takarmányt kap.

2020. ápr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!