Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak érzik a beültetett...

A lovak érzik a beültetett implantátumot?

Figyelt kérdés

10 hónapja scoli miatt műtétem volt és kb 2 hónappal utána kimentem a családommal a lovardába a kedvenc lovamhoz. Ő a boxában volt és evett,én pedig odamentem megsimogatni.

A tesóm mondta és én is észrevettem,hogy többször a hátam mögé emelte a fejét.(Elléptem tőle,nehogy véletlenül megüsse a fejével.)



Régebben,még műtét előtt ki volt kötve a patamosóban és a fejével meglökött,hogy vigyem már ki a legelőre.

Pár héttel később szintén,de már nem akkora erővel. Vajon érezte,hogy ferde volt a hátam?



2020. ápr. 27. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
A lovak nagyon energiaérzékenyek. Könnyen észrevehette, a figyelmes. Én szívbeteg vagyok, a lovam gyakran a mellkasomhoz bújik. Biztos vagyok benne hogy tud mindent.
2020. ápr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Hogyne...
2020. ápr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha az implantátumot nem is, de azt érzi, hogy most nem vagy olyan jó bőrben és szerintem a fájdalom/probléma helyét is. (Általában az erre hajlamosabb lovak, nem mindegyik foglalkozik ilyenekkel. Például egy terápiás ló minden “jöttmentre” figyel, de egy telivér a galoppon még egy rokkanton se vesz észre semmit, mert nem erre van “kitalálva”.)

Persze, attól még vigyázz magadra a lovak körül, ettől még nem fog mindig, minden ló óvatosan bánni veled.

2020. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

A lovak érzékenyel, de csak a mimikákat, és a testbeszédet olvassák le.

Nem érdemes ennél többet bele látni.

2020. ápr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom látta, hogy nincs minden oké veled (más a tartásod) és hogy nagyon véded a hátad (elléptél tőle)


Gondolom valami olyasmire gondolhat, hogy megsérült a hátad, ezért óvatos.


A lovak eleve sokkal óvatosabbak az emberekkel mint más lovakkal, mert mi sokkal kisebbek és törékenyebbek vagyunk.

2020. ápr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Kicsit félreértetted a kérdés leírását. Az elléptem a lótól dolog már a műtét után volt, hogy védjem a műtött részt. Amikor még ferde volt a hátam, akkor nem igazán foglalkoztam azzal, hogy esetleg mögém kerül a ló feje.

2020. ápr. 27. 19:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Te meg szerintem a választ, arra utaltam ami műtét után történt :)


Bocs, ha hülyén fogalmaztam

2020. ápr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Bocsi,tényleg félreértettem😂

Most már látom,hogy arra utaltál.

Köszi a választ!

2020. ápr. 28. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!