Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik, ha a beültetett...

Mi történik, ha a beültetett platina implantátumot nem veszik ki a kutya lábából?

Figyelt kérdés

Balesetes volt a kutyus, és egy alapítvány állta a beültetést. A nagyszüleim örökbefogadták, de most nem akarják, hogy megint megműtsék, mert szerintük felesleges... Hiszen így tökéletesen tud járni, sőt, ugrál, fut... Én ezt nagyon nem tartom jó ötletnek... Nyilván nem véletlen van úgy tervezve, hogy ki kell venni...

Amúgy sem értem őket, mert nekik nem kéne fizetni a műtétért, azt is az alapítvány állná.

Segítetek nekem ebben, hogy elmondjátok, mi történik, ha bennemarad? Begyulladhat, vagy ilyesmi?


2010. jan. 15. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagy kár éri az orvost! Talán hallottál róla, hogy az "átkosban" platina csavarral, lemezzel, dróttal operált embereket nem engedtek sehová külföldre az "alkatrész" eltávolítása előtt. Sokan ui. egyszerűen kivetették magukból és ladták a platinát - sokszor a műtétet végző orvosnak. Ma már nincs ilyen veszély (elvégre a kipufogókban is számottevő mennyiségben van, ezért olyan piszok drága egy katalizátor, még bontottan is), mert a csontműtétekhez a jóval olcsóbb wolframot használják. Minden esetre vigyázz a kutyusra, nehogy megszökjök, ELLOPJÁK (!), ha lehet, ne áruld el senkinek, hogy platina van benne. Nagyon sok az aljas ember! És azt sem tudhatod, hogy mennyi kártérítést fizethetsz az állatorvosodnak. Egy-egy platina-alkatrészt ui. sokszor felhasználhatnak - az nem megy tönkre. Ezért is kell kivenni. Másik kutyusnak is szüksége van rá!
2010. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez furcsa, én azt hittem, az összes ilyen dolog steril, egyszer használatos. De azóta már megkérdeztem a dokit is, és ő ilyesmit nem mondott, "csak" azt, hogy így sokkal sérülékenyebb a lába, és sokkal- sokkal könnyebben törik ott, ahol a platina van. Mindenesetre köszönöm a valaszt!
2010. jan. 19. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!