Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van valami esélyem megtartani?

Van valami esélyem megtartani?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 4 éves csődöröm (hamarosan herélt). Megmentettük a haláltól, ám lovas tapasztalatunk nem sok volt. El akartuk adni, de elvileg beteg, így senkinek sem kell. Szerintetek ha betesszük egy lovardába, keresünk edzőt akkor tud foglalkozni velem meg a lovat is valamilyen szinten tanítgatni?
2020. ápr. 28. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy milyen betegsége van? Ha olyasmi, ami bármi szinten gátolja a munkában, akkor nem érdemes bele energiát fektetni. Ha ez a probléma nem áll fent, akkor mindenképp keress egy tapasztalt edzőt, aki még a kezdetekben (ha van rá lehetőség) ad alád egy biztos lovat, akin meg tudsz tanulni lovagolni, majd ez idő alatt ő foglalkozik a lovaddal. Azért nem ajánlom, hogy a pacidon tanulj meg lovagolni, mert még nagyon kis fiatal és sok képzést igényel még. Remélem, hogy tudtam segíteni :)
2020. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt még pontosan nem tudjuk, hogy milyen betegség. Ugye ő csontsovány volt, és mi hízlaltuk de már gyanúsan keveset hízott, ezért most kivizsgálás alatt áll.

Tudnál mondani valami oldalt kérlek, ahol ilyen embert tudok keresni? :)

2020. ápr. 28. 21:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha lovasedzőre gondolsz, akkor én facebook-on nézném lovasiskolák oldalát. Merre laksz, mert ha Budapesten vagy körkényékén, akár én is tudok pár edzőt/lovardát ajánlani neked.
2020. ápr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Budapesten,igen
2020. ápr. 28. 21:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nem értetek a lovakhoz akkor én állatorvos segítségével kigyógyítanám a bajából és eladnám.

Ha gyógyíthatatlan akkor maximum rossz emberek veszik meg sajnos. Viszont a lónak kell társ és szakértő szem, ezért én bértartásba adnám, ahol nyugalomban leélheti az életét és szakavatott emberek veszik körül (20-30.000Ft körül van ménesi legelős tartás beteg lovaknak).

Ha gyógyíthatatlan, de lehet használni akkor elkezdheted taníttatni a lovat és magadat. Ha szeretnéd, miért ne? :) Viszont az elején neki tapasztalt lovas kell, neked meg egy tapasztalt ló. És az otthoni tartást így sem ajánlom, ha nem értetek hozzà. A lónak társ kell, nagy odafigyelés, szakértelem és miegymás, jobban jártok, ha bértartásba viszitek.

2020. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Csömörön tartom a lovam, esetleg az ottani lovardákban nézz szét, hátha találsz valakit, aki megfelel neked.
2020. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk tudni kéne mi a baja. Lehet csak extrém férges,de ugye kivizsgálás után lehet csak kezelni, ha lehet...

A lovat nem tanítgatni kell, hanem be kell lovagolni, vannak bértartásos belovaglók, ahova elviszed 2-3 hónapra a ló adat és belovagolják, viszont ugye ez időszakos megoldás, mert a belovaglás után el kell vinned, hogy más lóval tudjon dolgozni.

Ha nem tudsz lovagolni, nem értesz a lovakhoz, akkor pedig nem egy frissen belovagolt ló való apád, tehát hiába lett foglalkozva a lóval, ha te nem tudod se szintentartani, se építeni a tudását. Természetesen lovardákban van lehetőség, hogy tovább foglalkozzanak a lovaddal, míg utoléred tudásban, de az sincs ingyen, szóval rengeteget kell rákölteni, hogy használható páros legyetek.

2020. ápr. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Mar parszor lovagoltam rajta, be van lovagolva. Voltunk terepen, meg futoszaron is. Vagtazni mar tudok, mondjuk nem valami profi lovas modjara. Keresek akkor valakit aki lovagolna nekem :)

2020. ápr. 29. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!