Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet egy picit visszafog...

Hogy lehet egy picit visszafogni a lovat de megtartani a jármodot?

Figyelt kérdés
Állandóan utol akarja érni az előtte lévő lovat.Ha egy fél pálya is van köztük ügetésben szinte átmegy vágtába és addig nem lasit amíg maximum 10 centi van csak köztük.Nem lehet vele terepen meg karámba (fedelest is bele értve) se lovagolni.Az edzőm se tud mit mondani rá csak annyit hogy fogjam rövidebbre a szárat (ezzel próbáljam lassítani) és csináljak egy kis kört. Ha olyan lovagolok egyszerre akinek a lova utálja az enyémet és légszívesében megrúgná akkor is ugyan ezt csinálja ami még veszélyesebb is.

#veszély #lovaglás #ló #visszafogás #ló vizafogása #jármod megtartása #jármod
2016. nov. 16. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Félfelvételek a külső száron és sokkal lassabban emelkedj könnyű ügetésbe, kisebbeket, lehet két- három kör, de lassítani fog, annyira összetett amúgy a felvétel, a megfeszülő hastól a nyitott vállakig... a combok szorítanak, mintha össze akarnád roppantani, de nagyon figyelj, hogy a vádli ne szorítson rá. Ha az edződ nem tud segíteni, akkor elég nagy a baj, így nem fogjuk tudni elmondani, mert ezt gyakorlatban kéne látni, mennyire mennek át a felvételek.
2016. nov. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Voltrizshevederben lovagolok.Abben a lovardában ahova járok ott az a szokás.Hogy először megtanuljuk az irányítást és a ló "hajtását" és akkor nem kell figyelni az ügetésnél és vágtánál a kiemelkedésre.Aztán visszamegyünk futószára és megtanulunk nyeregben is lovagolni amikor már tudjuk irányítani a lovat.Szóval a kiemelkedéssel nem tudom szabályozni.De lehet hogy megkérdem az edzőmet még egyszer.Mert a tanácsa nem igazán vált be.
2016. nov. 16. 19:20
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Normális helyen először ülni tanítanak meg ,addig ameddig nincs stabil ülésed nem kell irányítgasd a lovat,a szárkezelés helyes ,stabil ülésre építhető csak fel.Én nem tudom miért van ennyi kókler ,pénzlopó hely ebben az országban de ezért tart itt a magyar lovazás,senki nem ért hozzá,minden gyökér oktathat aztán születnek ezek a kérdések. Először menj olyan helyre ahol futószáron az ülés elsajátításával kezdik az egészet és csak utána adnak szárat a kezedbe,aztán ha rendezett lesz az ülésed fogod tudni csak megcsinálni a rövidítéseket ,ugyanis hiába tudod jobbra,balra tépni szerencsétlen ló száját ha nincs hozzá testsúlysegítség ,teszem azt felvevő derék,megfelelő oldali ülőcsontterhelés stb.. Téged kb úgy "tanítanak" mintha fordítva építenének egy házat. Először felteszik a cserepeket,aztán a gerendákat..
2016. nov. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

Kezdő lovasként a saját tapasztalatomat írom. Velem is előfordult ilyesmi, mint amit írsz.

A lényeg, hogy nyugodtnak kell maradni. Ha ijedtek vagyunk, akkor szorítjuk a lovat, amitől menekül. Ugyanígy nem szabad idegesen adni a szársegítséget sem, mert - különösen, ha érzékeny a ló erre - akkor csa még jobban fut.

A másik ló után futás hátterében a társ és biztonság keresése is ott van, mert érzi, hogy bizonytalan a lovasa.


Tehát a megoldás nem is konkrét módszerben van csak (leengedem a sarkam, kicsit késleltetve ülök vissza a könnyítésből, jobban nehezedek stb.), hanem általában a lovaglás elsajátításában.

2016. nov. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

A zöld pacsi a 20:27-kor írt válaszadónak jár. Nála a pont.

Én is pont ugyanúgy látom a helyzetet ahogy ő.

2016. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Ha combbal szorítod a lovat attól menekül??? Wattafak? Megnézem ahogy olyan erősen tudsz egy lovat szorítani, hogy az neki fájjon, ne veszejtsük már meg egymást.

Attól menekül el, hogy csapkodod a hátát és rángatod a szárat, ha megijed az ember általában előre dől, kiüresedik a ló háta, elkezd sietni, és hajlamosak vagyunk lábszárral kapaszkodni, na ettől elindul.


Esküszöm nem tudom, hogy lassíthatnád ha azzal vagy elfoglalva, hogy fennmaradj, sehogy leginkább :(

Változatlanul azt mondom, hogy szorít a comb, nem görcsölsz és hasfal megfeszít, külső száron felvétel, meg egy jó lovarda váltás na az tudna dobni.

2016. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Én nem tudom komolyan ennyi fax oktató honnan van,teljesen elhülyítik ezeket a szerencsétleneket ,15 évr nem hallottam ekkora baromságokat kezdőtől mint amit ez leírt..
2016. nov. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Félfelvételles is lehetséges. Vagyis húzod a szárat es közben zár a csizma. Ezután meghuzod a szarat megegyszer. En szrintem a te lovadon is mukodik majd
2016. nov. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Félfelvétel baromira nem = azzal, hogy meghúzod a szárat. Igazából teljesen felesleges magyarázni, mert érzék, rutin kell hozzá, ami a kérdezőnek nyilván nincs és ez nem az ő hibája. Érdemes lenne olyan helyre járnod lovagolni, ahol edző (mármint regisztrált edző, aki hivatalos versenyekre jogosult lovast felkészíteni) oktat képzettebb lovakon és az elején kezdi a történetet, nem azzal, hogy rád bízza, hogy kitaláld mi az a félfelvétel, amikor még ülni sem tanultál meg, főleg, hogy valószínűleg neki sincs fogalma róla, hogy mi fán terem. Ugyanis üléssel adod, de ezt meg kell tanulni, plusz kell hozzá egy ló, ami érti, hogy mit szeretnél.
2016. nov. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mivel hideg van meg iskola idő ezért kevesebben járnak lovagolni így az edző jóban tud egy egy embere figyelni.Na hát az edzőm Dóri (kb. 2 éve oktat) nem igazán van még tapasztalata hogy kell lovaglást oktatni (mert ami neki természetes mert 8 éve lovagol az egy kezdőnek aki életébe először ül lovon annak nem és ő ezt nem igazán veszi figyelembe).Meg a lovaglások alatt általában 5, 6 esetleg 7 gyerek is van egyszere.Eböl 3 szabadon 4 (ez egy átlagos keddi nap aránya de mostanában megfordult ez az arány) meg kereten (majdnem olyan mint a futószár).És ezért nem tud annyira figyelni mindenkire.De most egyedül voltam meg volt egy másik ló (aki 2 hete van náluk egy gyakorlottabb lovas azon lovagolt futószáron).Az edzőm ép egyedül lovagolt kint a karámba.Ezért a díjugratókat edző tartotta meg az órát aki egyben a lovarda tulajdonosa.És csomó olyan dolgot mondott meg hogy mire figyeljek amit az elmúlt 3 hónap alatt nem halottam még egyszer se.Igaz elégé kemény volt az edző, de nagyon jó volt meg neki sokkal nagyobb a tapasztalata több min 15 éve oktat lovaglást.
2016. nov. 20. 04:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!