Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? Én csinálom...

Mit tegyek? Én csinálom rosszul vagy a lovam a hibás?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves indiántarka pónim elég vad volt ágaskodott meg harapot mostanság már nem harap és nem is ágaskodik annyit lehet vezetni és ültem is rajta nyugodt volt nem is sunyított meg semmi de amikor megpróbálom berakni a szájába a zablát(már 1-2 szer volt a szájjába) teljesen beindul elindul vágtázva felám harap és ami a legrosszabb semikéép sem akkarja bekapni a zablát.Segitsetek mi ijenkor a teendő!!!
2010. júl. 28. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mióta van nálad a paci? Eddig mennyit és hogy foglalkoztál vele? Van társa vagy egyedül van?

Ezek után talán tudok/tudunk segiteni de ha kérdésed van nyugodtan irj privit:)

2010. júl. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Van egy remek mondás erre, miszerint a ló sosem hibás. Úgyhogy magadban kell keresni a problémát. Milyen rossz élménye lehetett a zablával kapcsolatban? Normálisan használod-e a szárat, nem téped-e a zablát? Milyen zablát használsz? stb stb.

Valamiért nagyon megutáltathattátok vele a zablát, ha egy-két alkalom után ilyen reakciót produkál.

2010. júl. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A kérdésből ítélve, illetve abból, hogy még csak 4 éves következik, hogy rosszul van belovagolva/nevelve. Ez egyértelműen emberi hiba, megjegyzem, ha a ló rosszindulatú, az mindíg emberi hiba.


A leggyeszerűbb megoldás, hogy elviszed lovardába, vagy szakképzett belovaglót fogadsz. Egyik napról a másikra ugyanis nem lehet olyan gyakorlati tudást szerezni, ami az állat neveléséhez kell, és ezt pláne nem lehet fórumokról, elméletben megszerezni.

2010. júl. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló problémám, nálunk -mint később kiderült- a zablagumi hiánya volt a fő probléma, valamiért érzékenyebb volt Mousse szája, bár nem téptem a szárat, mégis sértette a szájhajlatot a zabla. Ugyanakkor barátnőm egyik pónija egyszerűen zablaiszonya volt, ok nélkül gyűlölte és nem volt hajlandó a szájába venni, pedig semmilyen rossz élménye nem volt a zablával. Ott végül egy állatpszichiáter segített megoldani a dolgot, kb 1-2 hónap kezelés után bár nem volt a kedvence, de megtűrte a zablát a póni. (19/L)
2010. júl. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20:19 vagyok! Még egy ötlet, ezúttal a páromtól: Kend be a zablát valami édessel, így nem arra fog koncentrálni, hogy van valami a szájában, hanem arra, hogy "hmm, de finom!"
2010. júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
mézzel:) azt szeretik:)
2010. júl. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi a mézes ötletet:D
2010. júl. 28. 20:48
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is ismertem olyan lovat amelyik nem tűrte a zablát, de ott nem erőltették mert semmi jó nem sült ki belőle. Hanem zabla nélküli kantárt használtak (nem hackamore), és nagyszerűen bevált, terepre is lehetett menni így a lóval, sokkal jobban viselkedett mint némelyik másik, nyugodt volt, csak a zablával volt baja.

[link]

2010. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
En mézet szoktam rakni a zablára vagy nyúlj be a a szájszegletébe ott nincs foga és akkor ki kell hogy nyissa a száját. Vagy vegyél neki zabla nélküli kantárat, olyat amit az előttem író is belinkelt vagy izésített zablat. De szívesen segítek, ha barmi kérdésed van írj privit. Az én csikóm is szokott néha harapni.
2010. júl. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hackamore-al csak óvatosan. Avatatlan kéz eltörheti a ló orrát.
2010. júl. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!