Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek drága a 4000FT/30-...

Szerintetek drága a 4000FT/30-45 perc lovaglás?

Figyelt kérdés

2020. máj. 6. 10:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak nagyrészben igazat adok.
2020. máj. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

Csak lovagoltatásból nem lehet fenntartási egy lovardát. Nekem nincs lovardát, de csináltunk bértartást. Mivel kis vidéki háznál, legelőn, pálya egyebek nélkül 2 bértartott ló után a miénk ingyen volt, tehát 3 ló takarmány, plusz a mi orvosi, kovács költségünk kijött belőle.

Na most akinek van egy kis esze és infrastruktúrája, ott bevállal pár lovat bértartásba, aztán ha ügyes a saját tartási költségét kihozza nullára, amit azon felül keres oktatással az már zsebbe marad. Persze ahol nagy a saját állomány, ott azért kell más is.

Mondjuk 4000 Ft-ért, ha 30 perces az edzés akkor elvárom, hogy intenzív legyen és az edző csak velem foglalkozzon, tanítson idomítást, ugorjunk. De ez csak az ő ideje, ezen felül bemelegítem, leléptetem a lovat.

Ahol most vagyok ott 60 perc ennyi, egy edző max 2 emberrel foglalkozik tudásuknak megfelelően. Nincs vonatoztatás.

Meg hol mit fizet meg az ember, mert lehet lepukkant helyen is csúcs edzést tartani, van ahol meg a környezetet fizettetik meg (büfé, öltöző, fedeles, melegedő.. stb).


Szeretek eljárni nyaralni, más helyeken lovagolni, de megvannak az elvárásaim. Ha csak lovat adnak alám, meg néha odanéz az oktató, hogy lovon vagyok-e még az nagyon jóindulattal max 3000et ér 1 órára. Viszont ha úgy szállok le a lóról, ma is tanultam vmit, akkor 5000et se sajnálok.

2020. máj. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%
Ahol normál szinvonalú az edző/oktató,minőségi minden és nem egy agyhalott 10. Óráját dolgozó gebét sóznak az ember alá ott 30 perc 3000-3500, 50-60 perc minimum 4000-5000 ft. Ez a reális. Ez alatti szintet meg igényes lovas nem is keres,max a körbe totyogó kocalovas akinek mindegy mert úgysem akar megtanulni de 2500 meg olvastam ezen az oldalon is hogy valaki 1500 forintért lovagoltat az kb a 10 perces póniséta árkategória. Egyszerűen 3000 ft alatt nem eri meg az egész ilyen lótartási költségek mellett .. Csak ugyebár a kedves lovas azt hiszi a ló ingyen van,fényevő és tb alapon gyógyítják a helyi sztk-ban. Nem akarok paraszt lenni de ezek a 2000-2500 2700 forintos emberek menjenek a vidámparkba 2 körre vagy vegyenek egy műlovat.
2020. máj. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Ayvonka ***** válasza:
Nalunk videken 1000 40 percert. Boven eleg, egy ev alatt sok mindent mar megtanultam. Nyergeles, apolas, most mar a vagtaba kezdek bele. Szerintem 4000 sok? Bar lehet csak en vagyok olcso ember :)
2020. máj. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ayvonka! Azért kíváncsi lennék milyen körülmények között zajlik az oktatás, mert ez 1500 Ftos óradíj, nem tudom kinek és hol éri meg így csinálni. Itt is van egy tanya, de infrastruktúra 0,van egy pad ahova lepakolhatsz, meg karám ahol lovagolsz, ráadásul a lovak képzettsége se a legjobb, bár ellötyögni el lehet rajtuk, de még ott se mennek 2500/óra alá és nyugtát se fogsz kapni az fix .

Ahol te lovazol ott vagy nagyon sok a lovas és sok lovon mennek egyszerre vagy csak valaki hobbiból tanít zsebpénznek vagy nagyon puritán a hely vagy teljesen hülye (bocs).

2020. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Sőt még neki fizetnek,hogy odamenjen :D
2020. máj. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Huhh... Én másfél órára 3000 ft fizetek
2020. júl. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 felhasználó190 ***** válasza:
egyáltalán nem drága, sőt tök reális.. nem tudom 2700 ft-ért megyik falumenti kis tanyán lolvagolnak, de pl Budapesten szinte lehetetlen ennyiért találni egy olyan lovardár, ahol kapsz tudást is.. (nemzetiben az osztálylovaglás 10.000 soooo)
2020. júl. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!