Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon drága, nem?

Nagyon drága, nem?

Figyelt kérdés
Van egy ló akit 1.800.000 forintért árulnak, iskolaló volt, régen militarizott. Nagyon szép küllemű ló, viszont az oldala teljesen érzéketlen lett a sok éves kezdők alatti munka miatt. 12 éves, herélt, magyar sportló. Én is oda jártam ahol ő van, lovagoltam rajta többször is, ő lett a kedvenc lovam. Érzelmileg nagyon kötődök hozzá. De azért ez nagyon sok érte, szerintetek is? Mit tehetnék ha kötődök hozzá? Ha meg is vennék nekem, alig lovagolok 7 hónapja :/ pedig nagyon szeretném :)

2016. júl. 11. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyilván a versenymúltja emeli az árát, amennyiben érdemi helyezést is ért el jobb versenyeken. Mivel herélt, az értékcsökkentő tényező, ugyanis tenyésztési végtermék, a jelenlegi képzettségi szintje szintén. Emiatt a felmenők, genetikai háttér, stb irreleváns. Alulképzett heréltet sokkal olcsóbban is találsz, ennyit biztosan nemér egy iskolaló, ha versenyzett valamikor régen, ha nem.
2016. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Koszu a valszt... Ezeket tudom mind csak itt sajna az erzrlmek ami rossz. Nagxon jo paci...
2016. júl. 11. 23:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor mondom konkrétabban: én a magam részéről a 800 ezret is sokallom érte, öt-hatszáz örül lehet reális, ha olyan eredményei voltak, és nem a kezdő kategóriában, illetve, ha jó flemenői vannak. Ha ez sem teljesül, akkor még ennyit se. Ha ennyire tartják, szerintem nem is igen akarják eladni azt a lovat igazából, vagy pont az érzelmi kötődésre akarnak rájátszani, meg arra, hogy de hát aki lovagol, az _nyilván_ dúsgazdag, és ez neki aprópénz. De hát ez nem igaz, mint tudjuk.
2016. júl. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy 0 tenyészértékű,elrontott lóért ennyit kérni pofátlanság. Ennyiért már nagyon jó,aktív sportlovakat kapni ,méneket,kancákat is.
2016. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
tudom tudom... hát mindenképp elkell adniuk mert az összes ló eladó... a többi 800.000 forint körül van, de én csak ö hozzá kötődök. VÁROK MIG LEJJEBB MEGY AZ ÁRA ÉN MEG OLYAN SZINTEN LESZEK, HOGY EGY SAJÁTLOVAT TUDJAK VENNI, ADDIG MEG minél többet leszek vele. Csak nem veszi meg valami kőgazdag ember... bocsi capslock
2016. júl. 12. 17:56
 6/12 anonim válasza:
Szerintem sem ér ennyit ez a ló.Ha jó lenne a versenymúltja,akkor nem hiszem,hogy iskolalóként végezte volna.Nem hiszem,hogy egy eredményesen versenyző sportlovat kezdők alá adnának.Nem tudod esetleg a felmenőit? Írtad,hogy az oldala érzéketlen,és hogy sok éve lovagolják kezdők.Ez nem véletlen,úgy tűnik,hogy ez a ló már el van rontva.Így a leírtak alapján én max 500ezret adnék érte.
2016. júl. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos felmenőiről nem tudok semmit. Ha megvételről lenne szó természetesen a versenyeredményeit, felmenőit tartalmazó adatokat elkérném... látom mindenki úgy gondolja hogy sok... szerintem is

szerintetek mit csináljak hogy ne kötődjek hozzá, mivel 1 hónapig nem láttam de érzelmeim ugyanolyanok, pár napja ujra találkoztam, sőt egyre jobban szeretem! hogyan engedjem el?

2016. júl. 12. 18:49
 8/12 anonim ***** válasza:
12 éves iskolaló, majdhogynem tökmindegy, hogy mit csinált előtte, ha már el lett lovagolva. Ugyan nem ismerjük, nem láttuk, de kezdőknek hajlamosak megduplázni a ló árát. Ha kötődik hozzá, akkor még rá is tesznek egy kicsit, mivel félévnyi lovaglás után kb annyit tud az ember a lovakról, lótartásról, hogy merre van a feje meg a farka.
2016. júl. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
jo azért többet tudok :D hát ő neki nem kell tudnia hogy kötödök hozzá.... de mivel szinte lehetetlen hogy az enyém legyen, hogy engedjem el???
2016. júl. 12. 21:36
 10/12 anonim ***** válasza:
összpontosíts egy másik lóra. egyébként ameddig nincs saját lova az embernek,addig sok ló megfordul alatta,sok ló jön aztán megy . Ez ilyen,egyfelől szar h mindig meg kell válni tőlük és új jön a helyükre,másfelől viszont vigasztaljon h tapasztaltabb leszel. Csúnya dolgot fogok mondani,de amelyik nem a tied vagy nem fixen csak te vagy vele,azzal nem érdemes kötődés kialakítani.
2016. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!