Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok? Milyen lófajta...

Mit gondoltok? Milyen lófajta illene hozzám és a lovamhoz?

Figyelt kérdés
Na szóval nyáron lovat tervezek vásárolni. Egy herélt ló mellé kerülne aki a régebbi társát igen nagy terrorban tartotta, nem engedte hogy egyen stb... milyen nemű lovat lenne érdemes mellé venni? Herélt vagy inkább kanca? Első lovam lesz bár a heréltel is én foglalkozok már 3 hónapja mindennap. 7 éves korom óta lovagolok de nyilván nem vagyok profi, voltak kimaradások vagy az anyagiak miatt vagy tanulás miatt. Szeretek terepre járni és egyaránt ugrani is de szeretem a husosabb nyugodt lovakat akikkel nem kell küzdeni hogy megálljanak vágtában. Tehát összeségében egy kicsit lustább hidegvérű lófajtára gondoltam, bár nagy esély van rá hogy sodrott lesz. Mire figyeljek oda? Milyen lófajtát ajánlotok? (Köszönöm a segítséget, és bocsi a össze vissza irogatásom miatt)

2020. máj. 6. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szóval egy szocio-pata (haaa, érteeed?) ló mellé akarsz venni egy új lovat.


És ez szerinted jó ötlet.

2020. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha herélt akkor mindenképp kancát rakj mellé.

A sodrott az sodrott abból nincsen fajta. A sodrott az keverék ló.

Melegvérű és hidegvérű lovak keveréke.


Igazából a fajta mindegy mit mondunk mert a ló jelleme számít nem a fajtája. Angol telivérből is van sok nyugodt ló. Én pl. azon tanultam lovagolni. De volt olyan Haflingi aki mindenkit földbe döngölt. Tehát a jellemét nézd ne a fajtáját.

2020. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a ló jellemétől és képzettségétől függ mennyire küzdős. Lovagolok egy sodrit, terepen alig lehet megfogni, pályán meg lusta. Ha ugrani is akarsz, akkor könnyebb sodrit keress, kancát. Az hogy hogyan jönnek ki a másik lóval azt nem lehet megjósolni.
2020. máj. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!